Očekávané události čtvrtka 28. července 2022

Očekávané události čtvrtka 28. července 2022
28. července 2022 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Papež František pokračuje v apoštolské návštěvě Kanady a setkáních s jejími obyvateli, zejména domorodými. Dnes bude sloužit mši v národní svatyni Saint Anne de Beaupré, která se nachází na břehu řeky Svatého Vavřince. Původní chrám postavili námořníci s prosbou o ochranu před ztroskotáním, teď ho spravují redemptoristé. Přímý přenos televize Noe začne v 16.00. Poté se papež vrátí do Québecu. V tamní katedrále Notre Dame se večer pomodlí nešpory s biskupy a dalšími zasvěcenými osobami.

Soud v Moskvě projedná žádost ministerstva spravedlnosti o uzavření ruské pobočky Židovské agentury, která pomáhá lidem s přesídlením do Izraele.

Před soudem v ruské metropoli má stanout novinářka Marina Ovsjannikovová. Bývalá televizní moderátorka opakovaně veřejně kritizovala agresi své země vůči Ukrajině a čelí proto obvinění z diskreditace ruské armády.

V Třebíči zahájí 18. ročník festivalu židovské kultury Šamajim.

Na Akademických týdnech, které pokračují ve Sněžném v Orlických horách, dnes bude biolog pater Marek Orko Vácha přednášet o Editaci DNA jako etickém dilematu současnosti.

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem otevře výstavu Folklore Is Not Dead. Ukáže díla, která tvůrci a tvůrkyně od nás i ze zahraničí v posledních 15 letech vztáhli k tradici - instalace, videa, malby, sochy, objekty, fotografie či výšivky. 

Na dnešek připadá takzvaný Earth Overshoot Day, tedy den, kdy lidstvo vyčerpalo přírodní zdroje, které Země dokáže za jeden rok obnovit. Začátek ekologického dluhu lidstva každoročně ohlašuje organizace Global Footprint Network se sídlem v kalifornském Oaklandu.

NyníRanní proud
Píseň: Podzim, podzim přichází (Engine, Engine Number Nine) (1975); Interpret: Grossmann Jiří; Album: Grossmann Jiří: Své banjo odhazuji v dál
06:45Ranní zíváček
07:00Zprávy ČRo Plus
07:10Ranní proud
07:45Hudební kompas: The...
08:00Zprávy ČRo Plus
08:10Ranní proud