Očekávané události čtvrtka 2. srpna

2. srpna 2018 Události Autor: Anežka Wiewiorková

Nabízíme výběr z očekávaných událostí dnešního dne:

Na Slovensku začíná křesťanský festival Camp Fest. Na programu jsou přednášky, semináře, akce a tvořivé dílny pro děti či koncerty a chvály. Zahrají například skupiny Adonai či Godzone, zazpívá Adam Bubik nebo Graham Kendrick. Letošní 20. ročník festivalu potrvá do neděle.

V Islámábádu bude pokračovat soud s Češkou, která byla letos v lednu zadržena v Pákistánu s devíti kilogramy heroinu.

Českobudějovický biskup Vlastimil Kročil předá při liturgii nešpor čtyřem osobnostem diecézní ocenění Medaile sv. Auraciána. V katedrále bude do zítřka vystaven relikviář s ostatky českobudějovického patrona sv. Auraciána, křesťanského mučedníka žijícího na přelomu 2. až 3. století. Dnešní program začíná v 17 hodin.

Bankovní rada České národní banky bude jednat o nastavení měnové politiky, tedy úrokových sazeb. Zároveň zveřejní novou makroekonomickou prognózu.

Začíná 23. ročník Mezinárodního varhanního festivalu. V rámci programu vystoupí umělci z Dánska, Portugalska, Německa, Francie, Islandu a České republiky. „Úžas hudby“ je mottem letošního ročníku, který je věnován vynikající osobnosti české varhanní školy profesoru Milanu Šlechtovi. Potrvá do 20. září.

V Praze začíná první ročník Sound of Silent movies, soutěžního festivalu s hudební improvizací k němým filmům. Potrvá do 14. září.

České korunovační klenoty na dosah – tak se jmenuje výstava, která se ode dneška do konce září koná v zámecké jízdárně v Lednici. Návštěvníci uvidí vedle replik klenotů i další předměty připomínající dobu krále a císaře Karla IV. a doprovodné video, které přibližuje, jak šperkař Jiří Urban se svými spolupracovníky vyráběl věrné napodobeniny klenotů.

Na Vysočině jezdci vyrazí na první část Mezinárodního etapového cyklistického závodu. Trasa má celkem 470 kilometrů.

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony