Očekávané události čtvrtka 15. října 2020

Očekávané události čtvrtka 15. října 2020
15. října 2020 Události Autor: Dominik Číž

Přinášíme Vám přehled očekávaných událostí čtvrka 15. října 2020.

V Bruselu začíná dvoudenní summit Evropské unie. Prezidenti a premiéři členských zemí zhodnotí vývoj jednání o budoucích vztazích s Velkou Británií a budou mluvit také o zpřísnění emisních cílů unie do roku 2030. ČR bude zastupovat premiér Andrej Babiš.

Na Slovensku začínají platit nová omezení: uzavřeny budou mimo jiné aquaparky, kina a divadla. V obchodech budou mít senioři vyhrazenou dobu na nákupy.

Ve Varšavě probíhá summit předsedů parlamentů členských zemí V4. Českou republiku na něm reprezentuje předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček.

V právním výboru amerického Senátu končí slyšení ke kandidatuře Amy Coneyové Barrettové na členku Nejvyššího soudu. Očekává se, že výbor konzervativní nominantku prezidenta Trumpa schválí.

V Luhanské oblasti na Ukrajině bude uzavřen jediný civilní přechod přes frontovou linii mezi proruskými separatisty a ukrajinskými jednotkami. Uzavřen by měl zůstat do konce měsíce.

Libanonský parlament zahájí konzultace o sestavení nové vlády. Ta minulá podala demisi v srpnu po ničivém výbuchu v bejrútském přístavu.

V Německu začínají platit zpřísněná karanténní opatření pro cesty z rizikových zemí.

Před kostelem sv. Václava na pražském Smíchově začíná výstava, která připomíná třicet let fungování Nemocnice Na Homolce.

Jako maják se v Praze večer rozsvítí Petřínská rozhledna na připomínku zrušeného Signal Festivalu, který měl začínat dnes večer.

K třistapadesátému výročí úmrtí Jana Amose Komenského bude na Youtube přenášeno divadelní představení Labyrint světa, které sehraje Víťa Marčík.

V pražské Betlémské kapli budou vyhlášeny výsledky 28. ročníku soutěže Stavba roku.

Začíná Brněnské politologické sympozium, tentokrát online na téma "Lokální politika a územní samospráva v ČR: reformy a inovace".

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 11, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 11 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony