Očekávané události 8. července 2021

8. července 2021 Události Autor: Dominik Číž

Ve čtvrtek 8. července 2021 vám přinášíme přehled očekávaných událostí dne.

Ve Štrasburku končí plenární zasedání Evropského parlamentu. Jeho poslanci budou mimo jiné hlasovat o rezoluci vyzývající k ráznějšímu postupu vůči porušování evropských hodnot v Maďarsku.

Státní ústav pro kontrolu léčiv by měl zveřejnit na svém webu  aktualizovaný přehled podezření na nežádoucí účinky vakcín proti covidu-19.

Předseda Sněmovny Radek Vondráček převezme petici za dokončení dálnice D1 v úseku Přerov-Říkovice. Podpisovou akci zorganizovalo Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě. Schůze sněmovny pokračuje interpelacemi členů vlády.

Na pražském Výstavišti a v centru hlavního města začíná 13. ročník festivalu pouličního divadla Za dveřmi. Vystoupí nejlepší čeští pouliční umělci i hosté ze zahraničí, přehlídka potrvá týden.

Ode dneška se také koná 29. ročník Festivalu pro židovskou čtvrť v jihomoravských Boskovicích.

Londýnská aukční síň Christie's nabídne k prodeji kresbu medvědí hlavy od italského renesančního umělce Leonarda da Vinciho. Odhadní cena drobné kresby o rozměrech sedm krát sedm centimetrů je 8 až 12 milionů liber (tedy 360 milionů Kč).

Tenistka Karolína Plíšková bude dnes odpoledne hrát o postup do finále turnaje ve Wimbledonu.

 

NyníRanní proud
Píseň: Píseň o rodné zemi (2022); Interpret: Slabá Lenka - zpěv, Stráník Luboš, Vostrý Ada - kytary; Album: Slabá Lenka & Triolla (EP)
07:45Hudební kompas
08:00Zprávy ČRo Plus
08:10Ranní proud
09:00Na stole je téma
10:00Zprávy Proglasu, počasí
10:05Dopolední proud