Očekávané události 8. července 2020

Očekávané události 8. července 2020
8. července 2020 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výběr z očekávaných událostí ve středu 8. července 2020, kdy si připomínáme  iro-skotského misionáře a biskupa v Bavorsku sv.  Kyliána  – mučedníka ze 7. století, patrona omítkářů a bednářů, přímluvce při očních chorobách a revmatismu. Občanský svátek slaví Nora.

Papež František odslouží mši svatou v domě svaté Marty u příležitosti sedmi let od své návštěvy ostrova Lampedusa, kde v roce 2013 došlo ke tragické havárii lodi s 500 uprchlíky. Smrt v tamních vodách tehdy našlo 366 lidí. Starost o migranty je jedním z ústředních bodů papežova pontifikátu.

Poslední rozloučení s Georgem Ratzingerem, bratrem emeritního papeže Benedikta XVI.  začne v  10 hodin v dómu svatého Petra v bavorském Řezně. Bohoslužbu povede řezenský biskup Rudolf Voderholzer spolu s Georgem Gänsweinem, osobním sekretářem Benedikta XVI

Sněmovna bude dnes schvalovat další prohloubení schodku letošního státního rozpočtu o 200 miliard na půl bilionu korun. Ve finále je také například vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitostí a část nové odpadové legislativy.

Sněmovní školský výbor probere mj. poslaneckou novelu zákona o pomoci v hmotné nouzi a plán zahraničních aktivit.

Podle aktualizovaného plánu skončí vysílání multiplexu ve standardu DVB-T z vysílačů Klínovec a Cheb - Zelená hora.

V Arcibiskupském zámku Kroměříž dojde k slavnostnímu podpisu memoranda, kterým chtějí Arcibiskupství olomoucké, Zlínský kraj a město Kroměříž deklarovat svou vůli ke spolupráci při péči o Podzámeckou zahradu, která je památkou UNESCO.

Biskup Tomáš Holub požehná novou faru ve farnosti Plzeň – Bory, kterou založil František Radkovský před třinácti lety. Od roku 2017 ji spravují paulíni a nachází se v ní Slovenské katolické centrum, komplex Západočeské univerzity, věznice a různá charitativní zařízení Diecézní charity Plzeň.

Pravidelnou středeční odpolední mši sv. v kostele svatých Jáchyma a Anny v Jáchymově na Karlovarsku prožije místní společenství věřících s úmyslem za oběti a rodiny zasažené včerejší vlakovou nehodou v nedalekém Perninku.

V prostorách Betlémské kaple v Praze začne výstava s názvem "Sbory Církve československé husitské - architektonické dědictví našich regionů". 

Největší akvapark v Česku, Aqualand Moravia v Pasohlávkách na Brněnsku, otevře novou venkovní část o rozloze čtyř hektarů.

Raketa Falcon 9 společnosti SpaceX má po několika odkladech vynést na oběžnou dráhu desátou sérii přibližně 60 satelitů sítě Starlink, která umožní připojení k internetu z kteréhokoli místa na Zemi; zároveň chce dopravit na orbitu dvě družice společnosti Spaceflight Industries.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony