Očekávané události 8.5.2022

Očekávané události 8.5.2022
8. května 2022 Události Autor: Adéla Wachtarzová

Nabízíme přehled očekávaných událostí pro 8. květen 2022, 4. velikonoční neděli Dobrého pastýře.

V Ústí nad Orlicí slavnostně položí věnce u Památníku odboje a u pomníku v parku Československých legií. Další vzpomínkové akce k ukončení bojů 2. světové války v Evropě proběhnou třeba v Brně, v České lípě, Liberci, Rudíkově nebo Brně.

V Letech na Písecku bude v poledne pietní shromáždění k uctění památky romských a židovských obětí nacismu. Později tam zástupci české pobočky Lékaři bez hranic převezmou cenu Za lidskost.

Kardiologové budou na sjezdu v Brně debatovat, jak ovlivní válka na Ukrajině a růst životních nákladů rozvoj nemocí srdce v Česku. Sdílet budou i své dosavadní zkušenosti s léčbou ukrajinských uprchlíků.

Klášterní slavnosti pořádají v Ostrově na Karlovarsku. Program s názvem Budiž světlo, budiž hudba začne slavnostní mší ve farním kostele svatého Michaela Archanděla a Panny Marie Věrné.

Pěší pouť z Brna do Křtin se uskuteční na  poděkování Matce Boží za uchránění Brna před švédskou přesilou a za město. Začíná v 9 v Obřanech, ve Křtinách pak bude mše od 16 hodin.

Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Brně na Křenové zve na večerní ekumenickou modlitbu se zpěvy z Taizé. 

Pouť rodin ke svatému Josefovi chystají v Šedivinách. Bohoslužbu v kapli s požehnáním rodinám ohlásili na 15. hodinu. Kněží budou k dispozici k rozhovorům i svátosti smíření.

Poutní mše ke svatému Pankráci se koná odpoledne v Jitravě. Cyklopoutníci vyrazí od baziliky hodinu po poledni.

A příznivci hnutí Mary's Meals, které mimo jiné zajišťuje stravu ve školách v chudých částech země,  zamíří na Svatý Hostýn.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta pro flétnu a basso continuo G dur - Larghetto; Autor: Richter František Xaver; Sóla: Válek Jiří - flétna, Knoblochová Monika - cembalo, Nouzovský Petr - violoncello
02:00Za 5 pět
02:46Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Varhanní hudba
05:30Písničky pro sváteční...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony