Očekávané události 7. ledna 2020

Očekávané události 7. ledna 2020
7. ledna 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výběr z očekávaných událostí v den, kdy mnozí východní křesťané (pravoslavní, řeckokatolíci nebo členové starých východních církví) slaví Narození Pána našeho Ježíše Krista a to podle juliánského kalendáře. Církev Západu ukazuje na svatého Rajmunda z Penafortu – španělského kazatele a učence ze 13. století, dominikána, patrona učitelů církevního práva a města Barcelony, spoluzakladatele řádu mercedářů pro vykupování křesťanů ze zajetí. Občanský svátek má Vilma.

Zasedne vláda. Ministři by měli posoudit situaci šíření covidu19 a případné změny v opatřeních, mimo jiné i fungování skiareálů za koronavirové epidemie.

O novele krizového zákona a pravomoci policie postihovat porušení krizových opatření v souvislosti s pandemií bude jednat Senát. Věnovat by se měl i auditům Evropské komise.

Situaci maturantů a žáků devátých tříd ZŠ s ohledem na protikoronavirová opatření budou řešit zástupci ministerstva zdravotnictví a školství.

Sněmovní výbor pro bezpečnost se bude zabývat vládní novelou zákona o pobytu cizinců. Debatovat bude i o Národním kriminálním úřadu a reorganizaci Národní centrály proti organizovanému zločinu.

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) dnes rozhodne, zda bude v letošních sněmovních volbách kandidovat společně s Piráty. 

Při návratu ze Španělska, kromě Kanárských ostrovů, jsou opět potřeba negativní testy na koronavirus, povinné jsou i pro přijíždějící cizince. Země se v takzvaném cestovatelském semaforu ode dneška přesouvá do červené barvy, v níž je většina evropských států.

V Rakousku školy přechází na distanční výuku.

Japonská vláda by mohla rozhodnout o vyhlášení stavu nouze v Tokiu a okolních prefekturách.

A Česká televize dnes večer uvede první část z nového cyklu s názvem Zakázaný Bůh, který připravilo brněnské studio. Postupně v něm představí třináct příběhů, které dokumentují dějiny střetu katolické církve s komunistickým režimem v Československu v letech 1945-1989. S dramuturgyní cyklu - Norou Obrtelovou - se spojíme krátce po půl deváté. 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony