Očekávané události 7. dubna 2021

Očekávané události 7. dubna 2021
7. dubna 2021 Události Autor: Eva Svobodová

Přinášíme výběr z očekávaných událostí dneška:

Ministři školství a zdravotnictví Robert Plaga a Jan Blatný mají oznámit, v kterých okresech se kvůli nepříznivé epidemické situaci vrátí děti do škol později než v celé zemi.

Zveřejněny budou výsledky soutěže Podnikatel roku 2020

Proběhne jednání Rady České televize. Zabývat se bude mimo jiné zprávou o programu ČT24 v loňském roce.

V rámci dokončování rekonstrukce fasády a střechy Fantovy budovy pražského hlavního nádraží se vrátí na její věž zrestaurovaná zlatá křídla, která jsou součástí sousoší okřídleného kola. 

Začne dvoudenní on-line konference Mental Wellness Days. Účastníci se dozví, jak mohou podpořit své psychické zdraví, vztahy v rodině, pracovním týmu nebo jak ve firmě zavést program péče o psychickou pohodu.

Dneškem začínají rovněž třídenní on-line oslavy Mezinárodního dne Romů, které pořádá spolek Ara Art. Zahájeny budou také oslavy 30 let existence Muzea romské kultury v Brně.

Lesníci Mendelovy univerzity v Brně začnou v univerzitních lesích na sever od Brna vysazovat některé druhy dřevin z oblasti Balkánu a Blízkého východu. Jsou jimi líska turecká a kaštanovník setý. Reagují tak na klimatickou změnu.

V Ostravě začne venkovní výstava Starokladrubský kůň – historie dvorního hřebčína Kladruby nad Labem. Akci neveřejně zahájí starokladrubští koně, které ve službě používá Městská policie Ostrava.

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) by mohla zveřejnit další hodnocení souvislostí mezi očkováním vakcínou firmy AstraZeneca a krevními sraženinami.

Francie zpřístupní archivní záznamy o rwandské genocidě

Začne letošní jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky.

Raketa Falcon 9 by měla z Mysu Canaveral na Floridě vynést 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony