Očekávané události 6. července

Očekávané události 6. července
6. července 2020 Události Autor: Filip Breindl

Nabízíme výběr z očekávaných událostí v pondělí 6. července.

Na Velehradě začíná dvoudenní plenární zasedání České biskupské konference, jehož se zúčastní také apoštolský nuncius v Česku Charles Daniel Balvo a představitelé řeholních řádů. Na závěr prvního jednacího dne se ve velehradské bazilice uskuteční mše svatá s hlavním celebrantem kardinálem Dominikem Dukou a kazatelem Tomášem Holubem z Plzně.

V Betlémské kapli v Praze se odpoledne koná bohoslužba Církve československé husitské s připomínkou mučednické smrti Mistra Jana Husa. Od této události uplynulo 605 let a k této příležitosti se konají akce i na dalších místech, například Kozím hrádku u Tábora nebo v Husinci na Prachaticku. 

Vatikán pořádá historicky první příměstský tábor pro děti svých zaměstnanců. Podrobnosti zaznějí v této vysílací hodině.

V Paříži otevřou po epidemii koronaviru muzeum Louvre. Ve Švýcarsku začne být povinné nošení roušek v hromadné dopravě.

Den otevřených dveří bude v pražském Hrzánském paláci, který využívá vláda.

U státního hradu a zámku Velhartice v Pošumaví se letos poprvé v historii otevřou návštěvníkům vnitřní prostory malého skanzenu lidových staveb, který v podhradí vzniká už více než 20 let.

Bude-li příznivé počasí, instaluje brněnská hvězdárna v areálu Kraví hory fotorealistické ztvárnění planety Země v podobě nafukovací koule o průměru deseti metrů.

Obec Spytihněv na Zlínsku symbolicky oslaví své jmeniny při akci v přístavišti Baťova kanálu.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony