Očekávané události 6.8.2020

Očekávané události 6.8.2020
6. srpna 2020 Události Autor: Anežka Hlávková

Přinášíme výběr z očekávaných událostí čtvrtka 6. srpna.

V Třebíči začíná sedmnáctý ročník festivalu židovské kultury Šamajim, potrvá do soboty. Program zahajuje vystoupení místního tanečního souboru Yocheved na náměstí před Zadní synagogou.

V bazilice svatého Jakuba v Praze si ode dneška do 24. září mohou návštěvníci Mezinárodního varhanního festivalu poslechnout koncerty hrané na největší nástroj v Česku. Letošní program zahájí vystoupení francouzského varhaníka Davida Cassana.

V Chrudimi začíná pouť k Nejsvětějšímu Salvátoru, která potrvá do neděle. Doprovodný program nabízí besedu s vedoucím projektu Adopce na dálku, aktivity pro děti či slavnostní zpívané nešpory. Poutní mši svatou v neděli odslouží novokněz P. Karel Dvořák, program zakončí duchovní koncert. 

Ranní mší svatou končí Mladifest v Medjugorji.

Polský prezident Andrzej Duda v 10 hodin složí před poslanci a senátory slib hlavy státu, čímž se ujme druhého mandátu.

Na Slovensku v katedrále sv. Jana Křtitele v Trnavě slavnostně otevírají výstavu „Jan Pavell II. a Slovensko."

Výstavu s názvem Stavitelé katedrál o umění a životě středověkých architektonických hutí zahajují dnes večer v Kutné Hoře.

Třetí ze série čtyř večerů nazvaných Chill out pod Petrovem proběhne dnes večer v nově zrekonstruovaných petrovských zahradách v Brně. Dnešní Chill bude s folklorní tematikou.

V Hrádku nad Nisou na Liberecku si v rámci akce s názvem 10 let poté připomínají uplynutí dekády od ničivých srpnových povodní, které v Libereckém kraji připravily o život pět lidí. Hrádek patřil k nejpostiženějším městům.

Jiráskův Hronov, 90. ročník festivalu amatérského divadla, pokračuje v Hronově. Festival potrvá do 8. srpna.

V rámci akce Pardubice - Evropské město koní 2020 zahájí dnes večer výstavu s názvem Cval staletími - Legenda jménem Velká pardubická.

Do České knihy rekordů bude zapsán český spisovatel Eduard Petiška, autor více než devadesáti titulů, jehož knihy byly přeloženy do několika desítek jazyků.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony