Očekávané události 4. června 2021

Očekávané události 4. června 2021
4. června 2021 Události Autor: Eva Svobodová

Přinášíme výběr očekávaných událostí dnešního dne:

V Praze se uskuteční pochod proti domácímu a sexualizovanému násilí. Koná se symbolicky v Mezinárodní den dětí, které se staly obětí agrese.

Ministr školství Robert Plaga předá v pražském Karolinu jmenovací dekrety novým profesorům a profesorkám.

V Plzni pokračují několikadenní oslavy znovuotevření katedrály svatého Bartoloměje po tříleté rekonstrukci. Během dne budou volné prohlídky chrámu. Věž a podkroví pak budou přístupné za zvýhodněnou cenu.

Město Dobříš odhalí pamětní desku svému rodákovi Josefu Balabánovi, jednomu z nejznámějších představitelů protinacistického odboje, členu zpravodajsko-sabotážní skupiny známé jako Tři králové.

Ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku začne výstava Na křídlech za lva, věnovaná čs. letcům bojujícím v řadách RAF.

V městském muzeu v Semilech zase zahájí výstavu Na skautské stezce, která analyzuje sto let skautingu v regionu.

V Kalištích na Pelhřimovsku začíná dvoudenní hudební festival Folkaliště. Vystoupí František Nedvěd, Žalman a spol. či Poutníci. Jde o jeden z prvních festivalů v kraji po koronavirovém rozvolnění.

V ostravském kostele sv. Václava se v 19:30 uskuteční varhanní koncert spojený s komentovanou prohlídkou kostela a varhan.

Videokonferenci o doprovázení ve vlastní rodině s názvem Vedeni Bohem pořádá Centrum pro rodinu biskupství královehradeckého.

Na poutním místě Maria Hilf ve Zlatých Horách se koná noční křížová cesta.

Německo dnes zaktualizuje svůj seznam epidemicky rizikových zahraničních oblastí. Vyřazena by z něj mohla být Česká republika.

V Hongkongu by se měla i přes zákaz uskutečnit připomínka krvavého potlačení prodemokratických demonstrací na pekingském náměstí Nebeského klidu čínskou armádou z roku 1989.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony