Očekávané události 31. července 2020

Očekávané události 31. července 2020
31. července 2020 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výběr z očekávaných událostí v pátek 31. července 2020.

V pražském kostele svatého Ignáce, jehož smrt si dnes připomínáme, se od 17.30 slaví poutní mše svatá. Poslední řeholní sliby v dnešní slavnost složí studentský kaplan, jezuita P. Ladislav Nosek v brněnském kostele Nanebevzetí Panny Marie.

V katedrále Nanebevzetí Panny Marie v Kutné Hoře dnes začíná výstava Kutná Hora Zblízka. Fotograf Jiří Podrazil na ní, u příležitosti 25. výročí od zapsání Kutné Hory na seznam UNESCO, představí černobílé snímky detailů místních architektonických památek. Slavnostní vernisáž za účasti autora začíná v 19 hodin.

Mládež z Rakovníka, která u příležitosti svátku Porciunkule od úterý putuje do Hájku u Prahy, dnes dorazí na místo, kde od 19. hodiny začíná duchovní program.

Pernink na Karlovarsku ocení hasiče a dobrovolníky, kteří pomáhali při nedávném železničním neštěstí.

Sociálně terapeutické centrum Radost se otevře Brumovicích na Břeclavsku. Při akci bude možné se nechat zapsat do registru dárců kostní dřeně.

Také na jihu Moravy, v Lednici, bude ode dneška k dispozici nové Chráněné bydlení.

V Nivnici na Uherskohradišťsku dojde k Chemickému ošetření historických dřevěných konstrukcí v památkově chráněném Bartkově mlýně. Ten je považován za nejpravděpodobnější místo narození Jana Amose Komenského.

Začíná 90. ročník mezinárodního festivalu amatérského divadla Jiráskův Hronov, na 80 autorských představení. Akce probíhá každoročně od roku 1931 v rodišti spisovatele Aloise Jiráska, do roku 1951 se na festivalu vždy uváděla alespoň jedna jeho hra. V roce 2010 byl Festival Jiráskův Hronov vyznamenán organizací UNESCO.

A farní zahrada v Rychnově nad  Kněžnou se promění ve festivalový park. Začíná tam první ročník nové akce s názvem Fairfest.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony