Očekávané události 3. července 2020

Očekávané události 3. července 2020
3. července 2020 Události Autor: Lucie Švestková

V pátek 3. července vybíráme z očekávaných událostí dneška.

Česko předá Polsku předsednictví v takzvané Visegrádské skupině během dnešního jednání předsedů vlád.

Setkáním šéfů vyjednávacích týmů Michela Barniera a Davida Frosta končí první týden obnovených rozhovorů o budoucích vztazích Evropské unie a Británie.

Důchodová komise se dnes vrátí k debatě o případné reformě penzí v Česku.

Společnost OKD přeruší na šest týdnů těžbu ve svých dolech na Karvinsku. Firma tak reaguje na výsledky plošného testování na koronavirus. Pozitivních je totiž více než 20 procent testovaných pracovníků.

Začíná filmová přehlídka Tady Vary, která do tuzemských kin přináší snímky přihlášené na festival v Karlových Varech. Jeho letošní ročník pořadatelé zrušili kvůli koronaviru.

Po tříměsíční pauze se v Praze otevře Muzeum Karlova mostu, obnoví se také vyhlídkové plavby takzvanými Pražskými Benátkami.

Na zámku v Nižboru na Berounsku začne výstava Klenoty středočeského pravěku, která potrvá do konce října. Zahájen bude také festival Osečanské divadelní léto, jehož výtěžek poputuje na opravu zámku v Osečanech na Příbramsku.

V Dolní Přími na Královéhradecku odhalí opravený pomník sedmého vestfálského pěšího pluku č. 56. Připomenou si tak dnešní výročí bitvy u Hradce Králové z roku 1866.

Broumovský klášter ode dneška nabízí Noční hrané prohlídky s průvodci v historických kostýmech, jejichž letošním tématem bude „Tajemství broumovského meteoritu“. Prohlídky se uskuteční každý prázdninový pátek.

Ke kostelu svatého Prokopa ve středočeské Chotouni dnes vychází poutníci z Kostelce nad Černými lesy. V cíli budou zítra od půl jedenácté slavit poutní mši svatou.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony