Očekávané události 25. února 2021

Očekávané události 25. února 2021
25. února 2021 Události Autor: Eva Svobodová

Přinášíme výběr z očekávaných událostí dnešního dne:

V Česku začíná platit povinné nošení respirátorů, nanoroušek nebo dvou chirurgických ústenek v místech, kde je větší koncentrace lidí, jako jsou obchody, veřejná doprava či nemocnice.

Státní ústav pro kontrolu léčiv má zveřejnit na svém webu přehled podezření na nežádoucí účinky vakcín proti covidu-19.

Na Václavském náměstí se uskuteční vzpomínkové setkání u příležitosti výročí úmrtí studenta Jana Zajíce, který se upálil na protest proti pasivitě občanů a nastupující normalizaci v roce 1969.

Senát České republiky pořádá v Nerudově ulici na Malé Straně pietní shromáždění při příležitosti 73. výročí pochodu studentů za svobodu a demokracii na Pražský hrad v roce 1948.

Pietní akt se uskuteční také v brněnské káznici Cejl při příležitosti výročí komunistického převratu k poctě těm, kteří zemřeli v boji za svobodu.

Na pražském Staroměstském náměstí proběhne happening formou živého obrazu k zahájení kampaně "Sto let stačilo“. Připomene stoletou existenci KSČ.

U příležitosti 71. výročí smrti P. Josefa Toufara povede P. Tomáš Petráček zamyšlení s názvem Dej sílu duši mé, a to z kostela Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové, kde byl pater Toufar vysvěcen v roce 1940 na kněze.

Virtuální postní duchovní obnovu pro seniory povede od 9 hodin pater Jan Slavík. Představí  myšlenky z papežské exhortace Christus Vivit (Kristus žije) v pohledu života mladých a seniorů. 

V Nemocnici Havlíčkův Brod by měli začít znovu pomáhat vojáci.

V Ostravě se uskuteční on-line koncert mladých nadaných hudebníků, vítězů různých interpretačních soutěží, a to za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Česká televize uvede v 21:30 premiéru dalšího dílu z cyklu Zakázaný Bůh. Tentokrát o tajných dětských táborech a salesiánských chaloupkách za normalizace.

Indonéská ministryně zahraničí Retno Marsudiová navštíví Barmu. Jedná se o první zahraniční diplomatickou návštěvu v Barmě od vojenského převratu 1. února.

foto: www.pixabay.com

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony