Očekávané události 24. listopadu 2021

Očekávané události 24. listopadu 2021
24. listopadu 2021 Události Autor: Eva Svobodová

Přinášíme výběr z očekávaných událostí dneška:

Dnes je takzvaná Červená středa - červeně nasvícené kostely a svatyně připomenou všechny, kdo jsou v celém světě pronásledovaní pro víru. V pražském Karolinu se při té příležitosti koná mezinárodní konference, kterou pořádá ČBK. Uskuteční se také benefiční koncert, který bude večer přenášet TV Noe. V Praze bude součástí křesťansko-židovská modlitba a veřejný průvod z Karolina kolem několika staroměstských kostelů až ke Staronové synagoze.

Modlitební procesí za lidi pronásledované za víru bude také v Plzni.

V Poslanecké sněmovně se uskuteční ustavující schůze části sněmovních výborů. Budou mj. volit své předsedy. 

Předseda Senátu Miloš Vystrčil pořádá diskusní panel …a přece mlčet nebudu! U příležitosti dvou výročí novináře a spisovatele Karla Havlíčka Borovského

Pietní shromáždění k uctění památky obětí holokaustu a 80 let od prvního transportu židovských občanů do ghetta Terezín se uskuteční na pražském Masarykově nádraží. Z Bohušovic nad Ohří půjde tzv. pochod živých do Terezína při příležitosti příjezdu prvního transportu do ghetta.

Začíná virtuální pouť do Santiaga de Compostela, kterou lze podpořit neziskovou organizaci Metha [meta], která pomáhá lidem bojujícím se závislostí.

V brněnském Institutu Paměti národa bude debatovat jeden ze studentských vůdců Sametové revoluce Martin Mejstřík se současným politickým aktivistou a spoluzakladatelem hnutí Fridays for future Petrem Doubravským.

Brněnské divadlo Radost uvede v premiéře hru Bratříčci svatého Františka.

Česká křesťanská akademie pořádá v Zábřehu přednášku Michala Řoutila nazvanou „Nevěřící, odejděte!“ o situaci křesťanů v oblasti Blízkého východu a severní Afriky s důrazem na různé formy diskriminace a pronásledování. 

V Písku zahájí vánoční prodejní výstavu ve prospěch Domova pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky, Denního a týdenního stacionáře a chráněného bydlení Duha Písek, Dětské psychiatrické nemocnice Opařany a Seniorského domu Písek. 

Akce Daruj krev s Dopravním podnikem města Hradce Králové, jejímž cílem je získat nové dárce krve pro Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové. 

Poslední rozloučení s jezuitou P. Antonínem Krejčiříkem se uskuteční odpoledne při mši svaté ve velehradské bazilice. Poté bude tělo zesnulého uloženo na místním hřbitově. 

Francouzský prezident Emmanuel Macron se kvůli migrační krizi na polsko-běloruské hranici setká s polským premiérem Mateuszem Morawieckým.

Bude jednat slovenská vláda. Očekává se další zpřísnění protiepidemických opatření, ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský opakovaně navrhoval celostátní uzávěru.

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony