Očekávané události 24. ledna 2023

Očekávané události 24. ledna 2023
24. ledna 2023 Události Autor: Laura Hájková

Druhým dnem v Arcibiskupském paláci v Praze pokračuje 134. plenární zasedání České biskupské konference. Při této příležitosti pražský arcibiskup Jan Graubner bude od 18. hodiny v kapitulním kostele Všech svatých na Pražském hradě s ostatními biskupy pro veřejnost celebrovat mši svatou.

Začíná poslední den výstavy korunovačních klenotů v Katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě.

Ode dneška platí moratorium na zveřejňování výsledků průzkumu veřejného mínění před druhým kolem prezidentských voleb, které proběhnou v pátek a sobotu.

Na výstavišti v pražských Letňanech dnes začíná veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2023. Patnáctý ročník akce prezentuje nabídku 317 fakult, vyšších odborných škol i dalších vzdělávacích institucí ze 14 zemí. Potrvá do čtvrtka.

K příležitosti 104. výročí založení Masarykovy Univerzity se bude na půdě Právnické fakulty od 17 hodin konat slavnostní akce při  které dojde ke změně názvu Velké auly na Velká aula Karla Engliše. Mimo jiné bude představena i jeho kniha, která obsahuje dosud nepublikované paměti a vzpomínky.  

Diecézní centrum pro seniory zve zájemce k modlitbám za mír, český národ a SOS modlitbám od 14 hodin v kapli Nového Adalbertina v Hradci Králové.

Ve Frýdku-Místku se k aliančnímu týdnu modliteb uskuteční od 17 hodin ve Farním sboru Českobratrské církve evangelické setkání na téma Nebudu mít nedostatek.

V půl sedmé proběhne ve sněmovním sále Nové radnice v Brně slavnostní udílení Cen města Brna pro rok 2022. Ceny obdrží například bývalý senátor a rektor Jiří Zlatuška, návrhářka Liběna Rochová nebo divadelní režisér David Radok.

Specialistka na mediální vzdělávání paulínka Rose Pacatte bude v Praze na Dominikánské 8 [osm] od půl osmé diskutovat s režisérem Václavem Kadrnkou a filmovým publicistou Lukášem Jirsou o duchovním přesahu ve filmech. Přednáška má název Od Hollywoodu k Andreji Tarkovskému.

Americká filmová akademie zveřejní seznam nominací na letošní Oscary.