Očekávané události 24. června 2020

Očekávané události 24. června 2020
24. června 2020 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výběr z očekávaných událostí ve středu 24. června o slavnosti Narození Jana Křtitele.

Papež František osloví věřící během pravidelné generální audience, která se bude konat v knihovně Apoštolského paláce ve Vatikánu.

V Katedrále sv. Martina ve Spišské Kapitule na Slovensku se za dodržení hygienických pravidel uskuteční vysvěcení nového pomocného biskupa Spišské diecéze Jána Kuboše, který byl do funkce povolán papežem Františkem v březnu.

Na Slovensko při své první zahraniční cestě zamíří předseda Senátu Miloš Vystrčil. V Bratislavě se setká s předními představiteli a představitelkami republiky.

Zasedání ministrů obrany Visegrádské skupiny na Pražském hradě formálně uzavře české předsednictví, které v polovině roku převezme Polsko. Oficiální ceremonie se uskuteční u Národního památníku na Vítkově, odpoledne sdělí ministři svá stanoviska na tiskové konferenci v Jízdárně Pražského hradu.

Rada České televize představí konečné znění výroční zprávy. Členové si dále zvolí předsedu a místopředsedy. Jednat dnes bude i Rada Českého rozhlasu. Plánuje schválit novely jednacího a volebního řádu, výroční zprávu o hospodaření za rok 2019 a informace generálního ředitele.

Občanská demokratická strana zahájí volební kampaň a představí kandidáty pro podzimní krajské a senátní volby.

Jako poděkování záchranářům vydá Česká pošta sérii známek s motivem roušky a symboly záchranných sborů. Půjde o běžná poštovní platidla pro obyčejné psaní v hodnotě 19 korun.

Zlínská společnost Spur oficiálně spustí novou plně automatizovanou linku na výrobu respirátorů.

Křesťanská sociální síť Signály od 14. hodiny v přímém přenosu na televizi Noe vyhlásí výsledky ankety, která chce ocenit přínos pro evangelizaci v digitálním světě. Soutěž se konala ve třech kategoriích: Blog, Instagram a Videokanál.

Na počest narození Jana Křtitele se v Rudné pod Pradědem uskuteční pouť.

V Plzni se studenti Studenti se rozloučí s akademickým a školním rokem během mše "Te Deum", kterou bude celebrovat generální vikář Jakub Holík. 

V Ostravě apoštolský administrátor diecéze Mons. Martin David předá maturantům jejich vysvědčení.

V Praze pokračuje cyklus středečních půlhodinových varhanních koncertů v chrámu svatého Mikuláše. Návštěvníci se v 11 hodin dopoledne mohou zaposlouchat do tónů varhanní hudby ze 17. a 18. století v interiéru barokní stavby a přitom si procházet její prostory.

A v nově zrekonstruovaných prostorách Františkánského kláštera v Praze jako první bude vystavovat fotografka Michaela Antůšková snímky svých svěřenců. 

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony