Očekávané události 23. listopadu 2021

Očekávané události 23. listopadu 2021
23. listopadu 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výběr z očekávaných událostí:

V Budapešti se uskuteční jednání premiérů visegrádské skupiny o situaci na hranicích Polska a Běloruska.

I na půdě Evropského parlamentu se dnes bude debatovat o situaci v Bělorusku a migrační krizi na polsko-běloruských hranicích.  Poslanci by dnes měli schválit i hlavní body reformy společné zemědělské politiky, která vstoupí v účinnost v roce 2023.

Předsedové stran pětikoalice Spolu s Piráty a Starosty budou jednat s hejtmany o situaci kolem epidemie koronaviru. Představitelé budoucí vládní koalice chtějí znát mimo jiné jejich stanovisko na případné vyhlášení nouzového stavu. O stejné věci budou s hejtmany již ráno jednat zástupci současné vlády v demisi včetně premiéra Andreje Babiše.

Poslanci budou dnes volit posledního, šestého místopředsedu Sněmovny. Podobně jako na schůzi ustavující se budou věnovat podle návrhu programu zejména dalším vnitřním sněmovním záležitostem.

Velitelské shromáždění české armády s náčelníkem generálního štábu Alešem Opatou projedná plány na příští rok a odstupující ministr obrany Lubomír Metnar zhodnotí své působení ve funkci. 

Začne valné shromáždění mezinárodní policejní organizace Interpol v Istanbulu. Potrvá do čtvrtka a na programu má i volbu nového prezidenta. Mezi kandidáty je Češka Šárka Havránková.

Ve Westminsterské katedrále v Londýně se bude konat zádušní mše za zavražděného britského konzervativního poslance Davida Amesse. V polovině října jej ubodal útočník označený prokuraturou za stoupence hnutí Islámský stát. Při bohoslužbě zazní poselství od papeže Františka.

Příbramská charita si připomene 30 let své existence. Mši svatou bude při této příležitosti v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře celebrovat kardinál Dominik Duka od 15 hodin.

Druhým dnem pokračuje stávka zkušebních komisařů pro autoškoly. Důvodem je jejich nespokojenost s kroky ministerstva dopravy, které podle nich dlouhodobě ignoruje požadavky na změny v procesu vzdělávání a státního dozoru. Komisaři, kteří se do ní zapojí, nebudou provádět žádné zkoušky.

V pražském klubu Jazz Dock slovenská zpěvačka a skladatelka Zuzana Mikulcová představí Audiovizuální projekt Fúzie, který si klade za cíl bourat hranice a varovat před rasismem a extremismem. 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony