Očekávané události 23. března 2023

Očekávané události 23. března 2023
23. března 2023 Události Autor: Laura Hájková

Druhým dnem pokračuje jarní shromáždění biskupů Evropské unie V Římě. Papež František dnes přijme nové předsednictví, všechny delegáty z řad biskupů, členy sekretariátu COMECE a jejich rodiny.

Druhým dnem pokračuje jarní shromáždění biskupů Evropské unie v Římě. Papež František dnes přijme včera nově zvolené předsednictví, všechny delegáty z řad biskupů, včetně královehradeckého biskupa Jana Vokála, členy sekretariátu COMECE a jejich rodiny.

Na pravidelném dvoudenním summitu Evropské Unie budou lídři členských zemí jednat mimo jiné o další podpoře Ukrajiny, reformě energetického trhu nebo konkurenceschopnosti evropské ekonomiky.

Sdružení místních samospráv České Republiky pořádá od 9 hodin v pardubickém Domě techniky Konferenci Život v obcích 2023+. Hlavním tématem bude zachování dostupných služeb na venkově.

Ústavní soud vyhlásí, jak rozhodl o stížnosti muže, kterého Krajský soud v Plzni loni poslal do vazby v komplikované životní situaci. Měl v péči chlapce, jehož matka krátce předtím zemřela.

Firmy, úřady či technologie, které loni nejvíce zasahovaly do soukromí lidí, dnes večer dostanou ocenění pro největší slídily. Anticeny Velkého Bratra, pojmenované podle románu George Orwella, uděluje každoročně digitálně-právní organizace Iuridicum Remedium.

Velký knižní čtvrtek dnes přináší do tuzemských knihkupectví deset novinek domácích a zahraničních autorů beletrie, vzpomínkových knih i cestopisů. Tradiční součástí bude doprovodný program. Například příležitost k osobnímu setkání s autory se dnes čtenářům naskytne v Knihovně Václava Havla v centru Prahy. Pozvání přijali mimo jiné váleční reportéři ČT, Petra Hůlová, Michael Žantovský a také překladatelé Tomáš Havel a Michal Prokop.

V pražské Kavárně Slavia se uskuteční kulturní večer, který připomene výročí narození malíře, grafika, knižního ilustrátora a spisovatele Josefa Čapka. Starší bratr spisovatele Karla Čapka se narodil 23. března 1887 v Hronově, zemřel v dubnu 1945 v nacistickém koncentračním táboře Bergen-Belsen. Literární večer povede odborník na dílo bratří Čapků Hasan Zahirovič.

Promítání filmu Sedm bratří pro věčnost, který vypráví příběh alžírských mnichů zavražděných v roce 1996, se v rámci projektu Net for God uskuteční na faře v Pouchově od půl osmé večer.

Na faře v Holostřevech začíná kurz kontemplace s Janou Fojtíčkovou a paterem Guntherem Eckelbauerem. Potrvá do této neděle.

Na duchovní obnovu nejen pro katechety zve Katechetické a pedagogické centrum Biskupství královéhradeckého. Povede jí generální vikář Jan Paseka a bude se konat v Duchovním a rekreačním centru Marianum v Jánských Lázních od 18 hodin do této neděle.

V rámci Celostátní přehlídky církevních škol v Odrách bude od půl třetí v kostele svatého Bartoloměje sloužit mši svatou biskup Martin David. Na ní navážou galavečery v 17 a 19 hodin, které třídenní přehlídku uzavřou.

Debata s tématem Role biskupa se v rámci cyklu besed na Dominikánské 8 uskuteční v pražském Klášteře dominikánů od půl osmé. Hosty budou redemptorista a emeritní trnavský arcibiskup Róbert Bezák a plzeňský biskup Tomáš Holub. Akce bude streamovaná.

Do českých kin vstoupí dokumentární film Kuciak: Vražda novináře režiséra Matta Sarneckiho.

 

NyníOdpolední proud
Píseň: Potulný hráč (1977); Interpret: Neckář Václav; Album: Neckář Václav: Život. Zlatá kolekce (CD 2)
16:00Slyšte, lidé!
17:00Hlavní zpravodajská...
17:10Barvínek
17:55Myšlenka na den
18:00Mše svatá
18:35Hudební zastavení