Očekávané události 22. ledna 2022

Očekávané události 22. ledna 2022
22. ledna 2022 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výběr z očekávaných událostí o sobotě, kdy si připomínáme zpovědníka a průkopníka pastorační práce svatého Vincence Pallotiho. Občanský svátek má Slavomír. 

Salvadorský kardinál Gregorio Rosa Chávez v metropoli San Salvadoru jménem papeže Františka prohlásí za blahoslavené jezuitského kněze Rutilia Grandeho a jeho spolupracovníky Manuela Solórzana a Nelsona Rutilia Lemuse; a františkánského kněze Cosmeho Spessotta - mučedníky pro víru z let 1977 a 1980.

V Bejrútu začne diecézní fáze blahořečení holandského jezuity, který působil v Libanonu, kněze Nicolase Kluiterse.

V Berlíně se uskuteční Volební sjezd Křesťanskodemokratické unie - novým předsedou zvolí Friedricha Merze, kterého si straníci vybrali v prosincovém referendu.

Ve francouzském Amiens končí neformální jednání ministrů životního prostředí a energetiky zemí Evropské unie. Budou se bavit i o vysokých cenách energií.

Ve španělské Barceloně se koná demonstrace za záchranu osmatřiceti štěňat bíglů, jimž hrozí utracení v laboratoři, která na nich testovala lék na fibrózu. Proti laboratoři je od loňska vedeno trestní řízení kvůli podezření z týrání zvířat.

Pražské divadlo Archa hostí pracovní kolokvium o vědeckofantastickém dramatu Karla Čapka R.U.R. Ve foyer divadla bude do pondělka výstava prvních vydání autorových děl.

Městské muzeum v Poličce zahájí výstavu ke 100. výročí narození grafika a ilustrátora Jiřího Šindlera.

V pražské zoo se budou slavit padesátiny gorilí samice Kamby.