Očekávané události 22. května 2020

Očekávané události 22. května 2020
22. května 2020 Události Autor: Eva Svobodová

Přinášíme očekávané události tohoto dne.

O plánu Evropské unie na obnovu ekonomiky a pomoci České republice bude v online debatě jednat Kancelář evropského parlamentu společně s Evropskou komisí v Česku.

Při slavnostní bohoslužbě u starobrněnských augustiniánů požehná děkan Václav Slouk sochu svaté Rity z Cascie, jejíž památku si dnes připomínáme.

Výstava ikon z pravoslavných a řeckokatolických kostelů Polska, Ruska a Ukrajiny se dnes otevře v Muzeu církevního umění v Plzni. Návštěvníci uvidí také ikonu sv. archanděla Michaela z pozůstalosti manželů Edvarda a Hany Benešových.

Začíná charitativní online aukce sochařského díla umělce Rudolfa Burdy. Výtěžek bude věnován pěti neziskovým organizacím.

Poctou skladatelce Vítězslavě Kaprálové začne v Jiráskově divadle v České Lípě se zpožděním zapříčiněným pandemií koronaviru Českolipský komorní cyklus.

Na hvězdárně v Českých Budějovicích bude zahájena výstava velkoformátových snímků z Hubbleova kosmického teleskopu.

U příležitosti 777 let od založení města Písku začíná výstava s názvem Sochy z písku v Písku.

Na Havaji se uskuteční demokratické primárky, které se měly konat už na začátku dubna, ale kvůli koronaviru se musely odložit.

Kvůli šíření nákazy Covid-19 bude také zahájeno po přibližně dvouměsíčním odkladu každoroční zasedání Všečínského shromáždění lidových zástupců, které představuje tamní zákonodárný sbor.

A v Gruzii skončí nouzový stav vyhlášený kvůli koronaviru.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 11, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 11 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony