Očekávané události 21. června 2021

21. června 2021 Události Autor: Dominik Číž

V pondělí 21. června přinášíme přehled očekávaných událostí dne:

Křesťané napříč církvemi se navečer setkají při modlitbě nad 27 kříži v dlažbě Staroměstského náměstí v Praze. Připomenou 400. výročí popravy aktérů stavovského povstání. Podle generálního sekretáře České biskupské konference Stanislava Přibyla má setkání ukázat společnou touhu po odpuštění a smíření. Začátek je v 18 hodin.

Vláda na svém zasedání projedná zprávu o majetkovém vypořádání státu s církvemi a náboženskými společnostmi za loňský rok.

V Myslkovicích na Táborsku při příležitosti výročí staroměstské exekuce odlijí zvon nesoucí jméno jednoho z popravených, šlechtice Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic.

V kapli brněnské Fakultní nemocnice u svaté Anny odhalí pamětní desku, která je poctou všem, kdo darováním orgánů přispěli k záchraně či prodloužení života druhého člověka.

Ode dneška mohou lidé z Evropské unie a Srbska bez omezení cestovat do České republiky, musí ale splnit pravidla pro očkování, testování či prodělání nemoci.

Za účasti německé kancléřky Angely Merkelové se v Berlíně otevře dokumentační středisko Útěk, vyhnání, usmíření. Připomíná osudy lidí nucených opustit své domovy. Pro návštěvníky bude nová instituce přístupná od středy.

Ministři zahraničí zemí Evropské unie mají v Lucemburku jednat mimo jiné o nových sankcí proti běloruskému režimu, jako reakce na nucené přistání civilního letu a uvěznění opozičního novináře Ramana Prataseviče.

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová navštíví Slovensko.

Švédský parlament má hlasovat o návrhu na vyslovení nedůvěry vládě premiéra Stefana Löfvena.

Začíná hlasování v 20. ročníku ankety Strom roku. Hlasovat bude možné do 12. září, vyhlášení výsledků proběhne 22. září.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony