Očekávané události 21. 11. 2021

21. listopadu 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Nabízíme Vám výběr z očekávaných událostí neděle 21. listopadu 2021:

O slavnosti Krista Krále končí Týden modliteb za mládež.

Ve všech polských kostelích se budou při bohoslužbách vybírat peníze na charitní programy pro migranty na hranicích s Běloruskem. Celonárodní kampaň vyhlásil předseda polské biskupské konference, poznaňský arcibiskup Stanisław Gądecki [gondecki].

Obyvatelé Chile volí ze sedmi kandidátů nového prezidenta této jihoamerické země.

Druhé kolo prezidentských voleb proběhne v Bulharsku. 

Jáhenské svěcení přijme premonstrát  Štěpán Jiří Novák od brněnského pomocného biskupa Pavla Konzbula. Slavnost začíná v 10 hodin v opatském kostele svatých Petra a Pavla v Nové Říši na Třebíčsku.

Pietní akt při příležitosti Světového dne obětí dopravních nehod se uskuteční u památníku na nultém kilometru dálnice D1 na pražském Chodově.

Při této připomínce se uskuteční i ekumenické bohoslužby, které začnou v 15 hodin na dvou místech republiky. Jedna v dálniční kapli na dálnici D5 u Plzně, a druhá v kostele sv. Prokopa v Letovicích. 

Benefiční koncert pro Výbor dobré vůle-Nadaci Olgy Havlové proběhne od 19 hodin v kostele sv. Šimona a Judy v Praze. Výtěžek ze vstupného poputuje na pomoc seniorům, znevýhodněným studentům a dětem se zdravotním postižením.

Nové ocenění - Šál svaté Ludmily – udělí v rámci jubilejního roku římskokatolická farnost u kostela svaté Ludmily na Královských Vinohradech v Praze za šíření jejího odkazu v oblasti duchovní, kulturní nebo společenské.