Očekávané události 21. 1. 2021

Očekávané události 21. 1. 2021
21. ledna 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Nabízíme Vám výběr z očekávaných událostí čtvrtku 21. ledna 2021:

Končí plenární zasedání Evropského parlamentu. Poslanci budou hlasovat o sérii návrhů na podporu rovnosti mužů a žena také o přijetí normy, která by lidem zaručila právo odpojit se od pracovní elektronické komunikace. Výsledky hlasování zveřejní evropský parlament v podvečer.

Česká vláda dnes bude jednat o prodloužení nouzového stavu. Přichází v úvahu navýšení o dalších 30 dnů.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil dopoledne přijme francouzského velvyslance Alexise Dutertreho a odpoledne náměstka indického ministra zahraničních věcí Vikase Swarupa.

Protestní jízda asi 150 dodávek v rámci akce Veřejná výzva vládě České republiky za profese přímo napojené na uzavřenou gastronomii proběhne dnes po poledni v Praze.

Českobudějovické vakcinační centrum dnes ráno začíná očkovat seniory proti nemoci covid-19.

S online streamováním koncertů jihočeských muzikantů začíná dnes večer táborské Divadlo Oskara Nedbala. Touto cestou nabídne asi 10 koncertů.

Výstava fotografií a přírodnin Přemysla Zelenky s názvem Krásy Kuby začíná dnes v Rakovníku. Potrvá do 28. března a on-line ji bude možné zhlédnout na webové adrese muzeumtgm.cz

Patřit k církvi - to je název debaty, která proběhne dnes večer na YouTube kanále. Diskuzi mezi karmelitkou Denisou Červenkovou a teologem Martinem Staňkem bude moderovat dominikán pater Benedikt Mohelník.

Ze slavnostní dvorany Arcibiskupského paláce v Olomouci se večer bude přes internet v přímém přenosu vysílat tříkrálový koncert pro hrdiny z první linie.

U příležitosti Neděle Božího slova, která připadá na tento víkend, se uskuteční on-line formační setkání lektorů určené všem těm, kteří při liturgii slouží čtením Božího slova.

A první letošní mši svatou v kapli brněnské káznice na ulici Cejl odslouží kněz Jan Hanák.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony