Očekávané události 2. prosince 2021

2. prosince 2021 Události Autor: Jana Kuklová

Přinášíme vám přehled očekávaných událostí ve čtvrtek 2. prosince:

Papež František zahájí svoji apoštolskou cestu na Kypr a do Řecka.

Petiční výbor Evropského parlamentu projedná v Bruselu petici občanů Libereckého kraje proti pokračování těžby v polském hnědouhelném dole Turów poblíž českých hranic.

Prezident Miloš Zeman přijme na zámku v Lánech kandidáta na ministra školství Petra Gazdíka a kandidátku na ministrini životního prostředí Annu Hubáčkovou.

Pomocný českobudějovický biskup Pavel Posád promluví na vzpomínkovém pietním aktu v Ledenicích. Ten se uskuteční při příležitosti 150 let od narození kněze, národohospodáře a mecenáše Františka Jana Kroihera. 

V Ústí nad Labem bude představen projekt zpřístupnění šikmé věže tamního kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Městský soud v Praze projedná odvolání ve sporu o Slovanskou epopej Alfonse Muchy a to po té, co obvodní soud loni nepravomocně rozhodl, že hlavní město Praha není vlastníkem obrazů. 

Agentura CzechInvest vyhlásí výsledkysoutěže Inspirativní region.. Letošní ročník cílí na projekty realizované v letech 2019 až 2020, které se týkají podpory podnikatelského prostředí ve městech a obcích z celé ČR. 

V Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky v Praze se uskuteční slavností vyhlášení vítězů soutěže Chytrá města.

Ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát seznámí veřejnost s projektem Tajemství půdy - nálezy z půd českých a moravských synagog. 

V pražských kinech Lucerna a Ponrepo začíná 17. ročník asijského filmového festivalu Filmasia na téma průzkum tchajwanského filmu. 

Německá armáda se v Berlíně slavnostní ceremonií zvanou velké čepobití rozloučí s dosluhující kancléřkou Angelou Merkelovou. 

A v italské Boloni se uskuteční vyhlášení vítěze prestižní soutěže o nejlepší zmrzlinu světa Gelato Festival World Masters. Do finále se probojovala i česká zmrzlinářka Martina Březinová.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony