Očekávané události 19. července 2022

Očekávané události 19. července 2022
19. července 2022 Události Autor: Lucie Švestková

Nabízíme přehled událostí očekávaných v úterý 19. července 2022.

V Brně slavnostně poklepou základní kámen dětského hospice Dům pro Julii. Zúčastní se mimo jiné primátorka Markéta Vaňková či ředitelka Domu pro Julii Radka Vernerová.

Předsedové a předsedkyně vládních stran se potkají s předáky odborových svazů veřejného sektoru kvůli navýšení platů pracovníků veřejných služeb a správy kvůli inflaci.

Mezivládní konferenci v Bruselu, která formálně zahájí přístupové rozhovory Evropské unie se Severní Makedonií, bude předsedat český ministr zahraničí Jan Lipavský.

Galavečeře v Národním muzeu otevře neformální zasedání Rady EU pro konkurenceschopnost. Pokračovat bude 20. července hlavním jednacím dnem v Kongresovém centru Praha.

Koncertem vlámského vokálního souboru Dionysos Now! v pražském kostele Panny Marie Na Slovanech začne 23. ročník mezinárodního hudebního festivalu Letní slavnosti staré hudby.

Začíná festival dechové hudby Sounds of Žofín na počest držitele Pulitzerovy ceny Karla Husy. Koná se v rámci konference Světové asociace symfonických kapel a souborů.