Očekávané události 18. března 2018

Očekávané události 18. března 2018
18. března 2020 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Přinášíme výber z očekávaných událostí ve středu 3. postního týdne 2020, kdy si připomínáme svatého Cyrila Jeruzalémského – biskupa a učitele církve ze 4. století, hlasatele jednoty křesťanů. Občanský svátek má Eduard. 

Generální audience papeže Františka se opět bude konat bez osobního kontaktu. K věřícím promluví skrz média.

Biskupství v Hradci Králové, podobně jako již dříve biskupství v Litoměřících, omezí svůj provoz.

V zúženém rozsahu se uskuteční schůze Senátu. Na programu má 29 bodů včetně senátního návrhu na ústavní zakotvení práva na obranu života se zbraní, novely zákona o pozemních komunikacích, která usnadňuje odtahování dlouhodobě odstavených vozidel či senátního návrhu zákona o České komoře porodních asistentek.

České dráhy zruší kvůli šíření nového koronaviru prodej místenek. Podle podniku to cestujícím umožní výběr místa s odstupem od dalších pasažérů.

Automobilka Škoda Auto, jeden z největších českých zaměstnavatelů, dnes kvůli prevenci šíření koronaviru zastaví výrobu. 

Po Praze a Brnu v dalších městech začíná platit nařízení o zakrytí nosu a úst rouškami při vstupu do městské hromadné dopravy. Opatření má zabránit šíření koronaviru na příklad od lidí, kteří jsou nakaženi, ale neví o tom. V Opavě se ode dneška bude jezdit zdarma. 

Pracovníci sociálního odboru a zdravotnictví městského úřadu v Litoměřicích budou spolu se dvěma dobrovolnými hasiči nakládat potravinové balíčky určené osamoceným seniorům, kteří nemají nikoho, kdo by jim nakoupil.

V Mikulově začne výstava italského umělce Turiho Simetiho. Galerie je uzavřená, provozovatelé ale po domluvě umožní odborné komentované prohlídky pro malé skupiny lidí.

Norský král v poledne udělí Abelovu cenu za matematiku, která je považována za nejvýznamnější ocenění v oboru.

Soukromá americká společnost SpaceX plánuje po několika odkladech vynést na oběžnou dráhu kolem Země šestou sérii 60 satelitů pro síť Starlink umožňující globální přístup na internet. Dosud je ve vesmíru už 300 těchto družic.

A mezinárodní olympijský výbor bude jednat se zástupci mezinárodních sportovních federací o přípravách her v Tokiu. Kvalifikace poznamenala pandemie koronaviru.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony