Očekávané události pátku 17. září 2021

17. září 2021 Události Autor: Dominik Číž

V pátek 17. září 2021 vám přinášíme přehled očekávaných událostí.

Slavnostní přivezení lebky svaté Ludmily na středočeský Tetín a modlitba za vlast otevřou hlavní oslavy jubilea 1100 let od mučednické smrti české národní patronky. Svatoludmilská pouť vyvrcholí zítra v Tetíně pontifikální bohoslužbou, na kterou papež František posílá svého zvláštního legáta – rakouského kardinála Christopha Schönborna.

Pokračuje řádná schůze Sněmovny. Poslanci mají diskutovat o uznávání protilátek proti covidu-19 jako možnosti prokázání bezinfekčnosti, drážní novele o dohledu nad dodržováním pracovní doby a odpočinku strojvedoucích a také o zvýšení rozpočtu Státního fondu podporu investic kvůli tornádu.

Do dneška musí policisté podle pokynů dozorujícího státního zástupce zajistit důkazy v kauze Čapí hnízdo.

Na 12. celostátní konferenci paliativní medicíny se sejdou v Plzni lékaři a zdravotníci, kteří se zaměřují na léčbu bolesti a péči o nevyléčitelně nemocné na sklonku života.

Celkem 1380 Palestinců v izraelských věznicích na dnešek ohlásilo začátek protestní hladovky. Upozorňují tak na zhoršující se podmínky ve věznicích. Protesty ve věznicích vyvolal útěk šesti Palestinců minulý týden.

Dcery Panny Marie Pomocnice zahájí v Římě svou generální kapitulu. Česko-litevskou inspektorii salesiánek tam zastoupí Marie Vavříková a Zdeňka Švédová.

Začínají parlamentní volby v Rusku. Potrvají do neděle 19. září. 

Začíná charitativní ADRAběh 2021 na podporu lidí zasažených válkou v Sýrii. Potrvá do 28. září.

V pražském Studiu hrdinů proběhne premiéra inscenace Duchovní a totalita - Josef Zvěřina a zápas za duchovní svobodu v komunistických kriminálech.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony