Očekávané události 17. února 2020

Očekávané události 17. února 2020
17. února 2020 Události Autor: Kristýna Fuksová

Přinášíme výběr očekávaných událostí pondělí 17. února 2020.

V Praze začíná 14. šampionát kněží v sálovém fotbalu. Porovnat své síly přijedou týmy z 18 zemí Evropy. Soutěž potrvá do pátku. Už před půl osmou se na místo spojíme s jedním z pořadatelů Markem Hricem.

V Praze by měla začít oficiální práce na obnově Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí.

Brněnské Centrum naděje a pomoci pořádá týdenní kurz pro dospívající dívky pod názvem "Být sama sebou". Cílem je mimo jiné získání zdravého sebevědomí dospívajících.

V Krnově se uskuteční pietní vzpomínka na oběti komunismu. Součástí bude i mše sv. ve farním kostele sv. Martina, beseda s politickým vězněm 50. let Leo Žídkem a přednáška salvatoriána Pavla Barbořáka, o historii jeho řádu, se zaměřením hlavně na dobu komunismu.

Vždy 17. se letos setkávají věřící na mši svaté v kapli svatého Jana Sarkandera na olomouckém Hradě. Připomínají si 400 let od jeho umučení na místě jeho smrti.

V Olomouci začíná akce Daruj krev s děkanem. Zúčastní se jí například rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller nebo prezident Českého červeného kříže Marek Jukl. Akce se koná do 21. února a je součástí Akademického týdne, kterým si UP připomíná své znovuobnovení v únoru 1946.

Zastupitelstvo Olomouckého kraje projedná mimo jiné dotace pro poskytovatele paliativní péče.

Šéf firmy Facebook Mark Zuckerberg bude v Bruselu jednat s místopředsedkyněmi Evropské komise Margrethe Vestagerovou a Věrou Jourovou a s komisařem pro vnitřní trh Thierrym Bretonem. Komise chystá pravidla pro jednotný digitální trh EU.

Islámábád bude hostit konferenci o budoucnosti 4,6 milionu afghánských uprchlíků, z nichž velká část žije v Pákistánu.

Zasedne vláda. Projedná například vyslání armádního speciálu do Číny, kam by měl přepravit humanitární pomoc měst, krajů, firem či Hradu, návrh novely trestního řádu a občanského soudního řádu nebo návrh poslance Václava Klause ml. na vydání zákona na zrušení úřadu veřejného ochránce práv.

A školákům například na jižní Moravě nebo v některých částech Prahy začínají týdenní jarní prázdniny.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony