Očekávané události 17. 3. 2021

Očekávané události 17. 3. 2021
17. března 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Nabízíme Vám výběr z očekávaných událostí středy 17. března:

Na Českou republiku dnes připadá modlitební a eucharistický řetězec za oběti pandemie covidu, který vyhlásila Rada evropských biskupských konferencí. Mši za zemřelé na koronavirus, nemocné a zdravotníky bude v kostele sv. Vojtěcha v pražských Dejvicích celebrovat pražský biskup Zdeněk Wasserbauer. Kázat bude generální sekretář ČBK pater Stanislav Přibyl. Mši bude od 12 hodin živě přenášet TV Noe i Radio Proglas.

Na stejný úmysl odslouží mši také plzeňský biskup Tomáš Holub, a to od 9 hodin v kostele sv. Jana Nepomuckého v Plzni.

Farníci římskokatolické farnosti-arciděkanství Kutná Hora se za oběti pandemie propojí v modlitebním řetězci, který bude trvat od dnešního poledne až do půlnoci.

Olomoucké Vysokoškolské katolické hnutí nabídne přednášku rektora Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci - Pavla Stuška - s názvem: Problémy svatého Josefa aneb tvořivě odvážný otec. Proběhne od. 20. hodiny online formou na platformě google meet. Odkaz je zveřejněn jak na webu i facebooku VKH Olomouc.

Nadační fond Credo spolupořádá online večer chval v Kroměříži.

Od dnešního dne nesmějí být na pracoviště ve veřejném sektoru vpuštěni zaměstnanci bez negativního testu na koronavirus. Testování je pro úřady s 50 a více pracovníky povinné od 10. března.

Sněmovní školský výbor projedná na neveřejné schůzi mj. novelu o státních symbolech, informace o vývoji epidemie covidu-19 ve školách a organizaci letošních maturit.

O moderních trendech v diagnostice a chirurgické léčbě epilepsie bude v rámci festivalu Týden mozku hovořit výzkumník z Fakulty elektrotechnické ČVUT Radek Janča.

V Bruselu vyhlásí výsledky soutěže Evropský strom roku. Za Česko se účastní jabloň u Lidmanů v Machovské Lhotě u Náchoda.

Evropská komise představí návrh jednotného očkovacího certifikátu, který by měl mimo jiné lidem usnadnit cestování po zemích Evropské unie.

V Nizozemsku dneškem končí parlamentní volby. Voliči mohli kvůli koronavirové pandemii výjimečně hlasovat po tři dny. 

V norském Oslu bude udělena prestižní Abelova cena za matematiku.

Expertní komise Světové zdravotnické organizace vydá doporučení ohledně vakcíny proti covidu od firmy Johnson & Johnson.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony