Očekávané události 16. ledna 2021

Očekávané události 16. ledna 2021
16. ledna 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výběr z očekávaných událostí v sobotu 16. ledna 2020.

Při příležitosti 52. výročí sebeupálení Jana Palacha navštíví předseda Senátu Miloš Vystrčil společně s místopředsedy Jiřím Růžičkou a Jiřím Oberfalzerem a senátorkou za příslušný obvod Miroslavou Němcovou památník Jana Palacha a Jana Zajíce na Václavském náměstí a  Palachův pylon na Wilsonově ulici v Praze.

Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci a Církevní základní a střední škola v Plzni pořádají online den otevřených dveří.

Končí dvoudenní digitální sjezd německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové, který bude volit nové vedení. Nové předsednictvo strany bude oficiálně známo až 22. ledna, protože výsledek digitální hlasování, které není právně závazné, musí potvrdit ještě následná korespondenční volba.

V Dolních Rakousech se přes víkend koná druhá fáze hromadného testování, pokračuje také ve Vídni či Burgenlandu. Původně mělo přes víkend testovat celé Rakousko, některé spolkové země však hromadné testování zrušily nebo změnily termíny. Ve Vídni se očekávají demonstrace proti restrikcím.

Ve Francii začne platit noční zákaz vycházení od 18 hodin. V platnosti bude omezení nejméně 14 dní.

Provoz zahájí přírodní sáňkařská dráha ve Smržovce na Jablonecku, která je s více než třemi kilometry zřejmě nejdelší v Libereckém kraji. Sáňkovat bude ode dneška možné i na téměř 1,5 [jeden a půl] kilometru dlouhé přírodní dráze v lyžařském areálu v krkonošské Rokytnici nad Jizerou.

A ornitologové v Česku a ve 143 zemích světa budou o víkendu 16. a 17. ledna sčítat vodní ptáky. Zapojí se tak do Mezinárodního sčítání vodních ptáků, které se koná od roku 1966.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony