Očekávané události 16. června 2021

Očekávané události 16. června 2021
16. června 2021 Události Autor: Jana Kuklová

Přinášíme vám přehled očekávaných událostí ve středu 16. června:

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin budou ve švýcarské Ženevě jednat o vzájemných vztazích, strategické stabilitě, urovnání regionálních konfliktů a o boji s pandemií.

V Bratislavě druhým dnem pokračuje mezinárodní konference Globsec. V odpolední části programu český ministr zahraničí Jakub Kulhánek se společně s dalšími středoevropskými kolegy zúčastní diskusního panelu o budoucnosti Evropské unie.

Čeští poslanci se sejdou na pokračující schůzi sněmovny. Měli by například schvalovat novelu  o elektronických komunikacích, nebo přeměně dětských skupin na jesle. 

Členové Stálé komise pro Ústavu ČR a parlamentní procedury se sejdou, aby prozkoumali formální, procedurální a časové aspekty projednávání návrhu ohledně  vyslovení neschopnosti Miloše Zemana vykonávat prezidentský úřad.

V Praze začínají Dny evropského filmu. V Ostravě, Brně a v dalších českých městech se uskuteční formou festivalových ozvěn. 

Představitelé Královéhradeckého kraje předají ceny památkové péče. Letos poprvé ocení také dobrovolníky, kteří udržují a opravují historické památky v regionu.

V pražské galerii Atrium se otevírá interaktivní výstavní projekt Zachraň jídlo! 

Pro školy i širokou veřejnost je v Praze připravená celodenní zábavně-vzdělávací kampaň s názvem Voda je život.

Sto let české egyptologie představí výstava Mezi Prahou a Káhirou v jihlavském muzeu Vysočiny

V Městském muzeu ve Volyni se uskuteční experimentální vypalování repliky dlažby pro kapli svatého Petra a Pavla ve Zechovicích. Lidé si také budou moci prohlédnout středověkou cihlářskou pec a seznámit se se způsoby zpracování hlíny.

A v Opavě se uskuteční benefiční beseda na záchranu kostela svatých Janů. Vystoupí na ní ekonom Tomáš Sedláček a kněz Zbigniew Czendlik]. Hovořit budou na téma Běžet či tančit životem.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony