Očekávané události 14. února 2020

Očekávané události 14. února 2020
14. února 2020 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výběr z očekávaných událostí ve výroční den skonu věrozvěsta a učitele Slovanů, mnicha svatého Konstantina (Cyrila). Církev dnes ukazuje i na svatého Valentina – italského biskupa, mučedníka ze 14. února r269, patrona mládeže, přímluvce zamilovaných, ochránce manželství.

V bazilice sv. Klimenta v Římě se bude konat tradiční slavnost slovanských národlů k poctě svatých Cyrila a Metoděje. Večerní mši svatou bude sloužit slovinský biskup Franc Šuštar, poté se vydá modlitební procesí se svícemi do podzemí baziliky k hrobu sv. Cyrila.

V americkém Texasu se bude konat děkovná mše za víru českých přistěhovalců. Uskuteční se v den patrocinia kostela Svatého Cyrila a Metoděje v texaském městě Dubina (USA) a bude ji celebrovat biskup Brendan Cahill z diecéze Victoria. K biskupovi se připojí také kněží z České katolické nadace v Texasu - Czech Catholic Foundation of Texas (CCFT) a tři kněží z České republiky, kteří nyní působí v USA.

V německém Mnichově začne třídenní bezpečnostní konference v Mnichově. Zúčastní se jí mimo jiné americký ministr zahraničí Mike Pompeo, Českou republiku zastoupí šéf diplomacie Tomáš Petříček.

V české metropoli pokračuje veletrh Památky-Muzea-Řemesla s mottem „Dejme minulosti budoucnost!“, kterého se opět účastní i katolická církev. Odpoledne tam Kristina Poláčková a Vít Hájek představí novou knihu Poutní místa středních Čech.

V pražském kostele sv. Ludmily na náměstí Míru se odpoledne uskuteční Requiem za všechny oběti náletu spojeneckých amerických letadel na Popeleční středu roku 1945. Mši sv. doprovodí pěvecký sbor strahovské baziliky pod vedení Vladimíra Roubala.

Pouť k svatému Valentinovi, patronu manželů a zamilovaných, se bude konat v podvečer v kostele svatého Michala v Brně. Po mši svaté se uskuteční přednáška kněze Jindřicha Poláčka o nebezpečí pornografie pro partnerské vztahy.

V Českých Budějovicích začne festival Dny slovenské kultury. Nabídne 13 pořadů, hudbu, divadlo, fotografickou výstavu, film, besedu, setkání slovenských a jihočeských spisovatelů i Dny slovenské kuchyně. Slovenské pokrmy bude vařit devět restaurací ve městě.

Z kosmodromu NASA na americkém ostrově Wallops by měla odstartovat nosná raketa Antares s nákladní lodí. Vesmírný kamion dopraví na Mezinárodní vesmírnou stanici zásoby a materiál určený k vědeckým výzkumům a další potřebný náklad. Přistání na stanici se předpokládá v neděli.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony