Očekávané události 14. října 2020

Očekávané události 14. října 2020
14. října 2020 Události Autor: Jana Kuklová

Přinášíme vám přehled očekávaných událostí pro středu 14. října:

V platnost vstupují nová protikoronavirová opatření. Do začátku listopadu se ruší výuka ve všech typech škol. Nařízení se netýká mateřských školek. Omezuje se také shromažďování více než šesti osob. Uzavírají se restaurační zařízení. Ta mohou do osmé hodiny večer provozovat výdejní okénka.

U příležitosti 400 let od bitvy na Bílé hoře se uskuteční kolokvium České biskupské konference a Ekumenické rady církví. Diskutovat se bude o roli této historické události při utváření české národní a konfesní identity. 

V Brně dojde k podpisu koaliční smlouvy pro Jihomoravský kraj. Koalice se má skládat z KDU-ČSL, Pirátů, ODS se Svobodnými a Starostů pro jižní Moravu.

Začíná desetidenní lhůta, kdy je možné zpochybnit vítězství některého ze senátorů zvolených o uplynulém víkendu. 

Končí třídenní mezinárodní konference Forum 2000. Na programu je debata bývalé americké ministryně zahraničí Madeleine Albrightové a běloruské opoziční vůdkyně Svjatlany Cichanouské o roli žen v krizových dobách.

Zástupci ekologické organizace Greenpeace předají českému premiérovi petici  za ochranu klimatu. Stane se tak před tím, než odjede zastupovat Českou republiku na setkání Evropské rady, kde  se budou řešit přísnější klimatické cíle pro rok 2030.)

Začíná 34.ročník Mezinárodního festivalu loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň.

Studenti Univerzity Palackého a Vědecká knihovna v Olomouci zahajují festival Olomoucké dny německého jazyka. 

Proces se dvěma kněžími začne před vatikánským soudem. Jeden z nich je podezřelý ze sexuálního zneužívání mladistvého seminaristy a druhý z krytí trestného činu.

V německém Frankfurtu nad Mohanem začíná největší mezinárodní knižní veletrh. Kvůli koronaviru pořadatelé zrušili akce pro návštěvníky a událost se přesouvá na internet.

NyníRanní magazín
Píseň: Válka v nás (2014); Interpret: Sedláček Michal Willie - zpěv, kytara, Trnková Eva - flétna; Album: Sedláček Michal W., Trnková Eva: Válka v nás
09:00Dopoledne s Proglasem
10:00Písně
10:15Nejen chlebem (TWR)
10:30Vonička pro milovníky...
11:00Zprávy Proglasu, počasí
11:05Čtení na pokračování

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 11, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 11 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony