Očekávané události 14. ledna

Očekávané události 14. ledna
14. ledna 2022 Události Autor: Lucie Švestková

Nabízíme přehled událostí očekávaných v pátek 14. ledna 2022.

Poprvé po získání důvěry poslanecké sněmovny bude jednat vláda, zabývat se bude například úpravou protiepidemických opatření, například režimem testování ve školách a firmách.

Národní knihovna v Praze představí na krátké víkendové výstavě nejvýznamnější rukopisy ze svých sbírek včetně latinského fragmentu Dalimilovy kroniky a Velislavovy bible.

Poslanci budou dnes volit zbývajícího šestého místopředsedu Sněmovny. Před tím by se mohli zabývat poslaneckou předlohou o odkladu účinnosti nového stavebního zákona a senátním návrhem na zavedení korespondenční volby ze zahraničí.

V Římě v poledne začne státní pohřeb předsedy Evropského parlamentu Davida Sassoliho, který zemřel v úterý ve věku 65 let.

Uskuteční se první letošní jednání mezi Británií a Evropskou unií. Britská ministryně zahraničí Liz Trussová bude hovořit s místopředsedou Evropské komise Marošem Šefčovičem o brexitu a takzvaném severoirském protokolu.

Ekvádorský prezident Guillermo Lasso podepíše na lodi, která vypluje z ostrova Santa Cruz, dekret o rozšíření chráněné rezervace kolem Galapág.

Začne veřejná sbírka starých nožů, ze kterých kovář Pavel Bortník vytvoří sochu. Ta se vydraží a celý výtěžek podpoří brněnskou dětskou úrazovou nemocnici.

V bazilice svatých Petra a Pavla v Praze na Vyšehradě se koná mše s připomínkou výročí úmrtí prvního českého krále Vratislava, zakladatele zdejší kapituly. Bohoslužbu bude od 18 hodin sloužit pater Aleš Opatrný.

Mobilní očkovací tým bude v Domě kultury ve Frenštátu pod Radhoštěm očkovat bez předchozí rezervace. Zájemci musí být starší 16 let a mohou si přijít pro první, druhou nebo třetí dávku vakcíny proti nemoci covid-19.

V Praze 5 otevřou zrekonstruovaný Raudnitzův dům s pečovatelskou službou s byty pro seniory a s komunitním centrem.

Muzeum a Pojizerská galerie v Semilech zahájí výstavu Křehká krása porcelánu, na níž budou výrobky z místní prvorepublikové vyhlášené malírny porcelánu Vladimíra Strádala a Karla Flekny.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony