Očekávané události 14. května 2020

Očekávané události 14. května 2020
14. května 2020 Události Autor: Anežka Hlávková

Přinášíme přehled očekávaných událostí čtvrtku 14. května 2020.

Dnes se koná den modliteb, postu a proseb za lidstvo. Vyhlásil ho papež František spolu se Sdružením náboženských představitelů islámu, judaismu a křesťanství. Všichni lidé po celém světě jsou zváni, aby se modlitbou, půstem a konáním dobrých skutků připojili a obrátili se k Bohu jedním hlasem.

Pokračuje zkrácené plenární zasedání Evropského parlamentu. Poslanci budou debatovat o využívání mobilních aplikací proti šíření koronaviru či o vývoji vakcín.

Soudní dvůr Evropské unie v Lucemburku rozhodne o tom, zda Maďarsko porušilo unijní právo tím, že zadržovalo žadatele o azyl v tranzitní zóně na hranicích.

Přísahu složí nová izraelská koaliční vláda, kterou povede dosavadní premiér Benjamin Netanjahu.

Svaz moderní energetiky představí návrhy investic, které přispějí k restartu české ekonomiky a pomohou vytvořit nové pracovní příležitosti.

V meditační zahradě v Plzni odslouží generální vikář plzeňské diecéze Jakub Holík v 16 hodin mši.

V Mnichově Hradišti proběhne slavnostní zahájení opravy Masarykova náměstí.

Začne šestý ročník festivalu francouzského divadla Sněz tu žábu, který bude streamován z pražského Divadla NoD. Potrvá do 17. května.

V Českém Krumlově proběhne placené testování na covid-19 pro samoplátce. Akci doprovodí streamovaný koncert umělců Dagmar Peckové, Xaviera Baumaxy či Ondřeje Gregor Brzobohatého.

Moravská galerie v Brně zahajuje projekt Beer is here. Sezonní intervence na nádvoří její budovy v Pražákově paláci připomene uměleckou pospolitost v období normalizace, pro níž byla hospoda místem umělecké i občanské svobody.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony