Očekávané události 13. ledna 2022

Očekávané události 13. ledna 2022
13. ledna 2022 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Přinášíme výběr z očekávaných událostí dne:

Poslanci se v 9:00 sejdou k mimořádné schůzi kvůli financování hnutí STAN. K jednání ohledně vyslovení důvěry vládě se znovu sejdou večer.

Premiér Petr Fiala přijme předsedu Evropské rady Charlese Michela. Budou projednávat zejména přípravy předsednictví Česka v Radě EU, nadcházející zasedání Evropské rady a další aktuální evropské otázky.

Z Kazachstánu se mají začít stahovat vojáci z Ruska a dalších postsovětských států, kteří sem byli minulý týden vysláni k potlačení rozsáhlých nepokojů.

 Ve Vídni se sejde Stálá rada Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Hlavním tématem je napětí mezi Ruskem a NATO.

Na ruzyňském letišti by měla přistát devatenáctiletá belgicko-britská pilotka Zara Rutherfordová, která je na sólové cestě kolem světa a usiluje o Guinnessův světový rekord stát se nejmladší ženou v historii, která sama obletí svět.

V hlavní budově Městské knihovny v Praze se bude promítat film Znovu nepřátelé lidu s následnou diskusí k situaci občanské společnosti v Rusku a likvidaci sdružení Memorial, které se zabývá výzkumem politických represí v SSSR. Vystoupí předseda spolku Gulag.cz Štěpán Černoušek a komentátor Hospodářských novin Ondřej Soukup.

Přednášku s názvem Josip Plečnik mezi Prahou, Lublaní a Vídní prosloví ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové historička Jaroslava Nováková.

V kostele sv. Jakuba Většího v Sokolově se uskuteční večer chval.

Poutní mši ke cti Panny Marie budou mít odpoledne v Mariánských Radčicích v severních Čechách.

Na biskupství v Ostravě se uskuteční jednání děkanů a kněžské rady za přítomnosti obou ostravsko-opavských biskupů.

Krásná Lípa na Děčínsku hostí Mezinárodní zimní sraz turistů. 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony