Očekávané události 13. ledna 2021

Očekávané události 13. ledna 2021
13. ledna 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výběr z očekávaných událostí ve středu 13. ledna 2021, kdy si připomínáme sv. Hilaria z Poitiers. Občanský svátek slaví Edita.

Papež František v rámci pravidelné generální audience promluví k věřícím. 

U příležitosti 155. výročí zázraku v Filipově se za účasti litoměřického biskupa Jana Baxanta dopoledne uskuteční pontifikální mše svatá v tamní bazilice minor.

Měl by se konat novoroční oběd prezidenta Miloše Zemana s předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) pozvání na tradiční oběd od hlavy státu s šéfy komor Parlamentu nedostal.

Metodický pokyn k očkování proti covidu-19 by měl být hlavním bodem mimořádného jednání české vlády, která se má sejít dnes odpoledne. 

Pražský vrchní soud začne projednávat kauzu zakázek na opravy Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. Královéhradecký krajský soud předloni většinu z 22 obžalovaných lidí a firem osvobodil. Třem lidem uložil peněžité tresty a jednomu z nich i trest podmíněný. Státní zástupce trvá na tom, že zakázky byly zmanipulované, a proti verdiktu se odvolal.

Americká sněmovna, ovládaná demokraty, by měla dnes hlasovat o takzvaném impeachmentu prezidenta Donalda Trumpa. Nejméně tři republikánští kongresmani uvedli, že svými hlasy podpoří ústavní žalobu za "podněcování vzpoury" v souvislosti s nedávnými nepokoji v Kongresu. 

V polském městě Plock začíná soud se třemi aktivistkami. Ty přidaly k obrazu čenstochovské Černé Madony duhovou svatozář. Duha je barvou za práva sexuálních menšin. Ženám hrozí až dva roky vězení za urážku náboženského cítění.

Jako tištěná kniha vychází v Karmelitánském nakladatelství encyklika papeže Františka Fratelli tutti.

NyníPísničky pro hezké...
Píseň: Martha’s Well (2007); Interpret: Shoenfelt Phil - zpěv, kytara, Cingl Pavel - housle; Album: Shoenfelt Phil: Live At The House Of Sin
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Písničky pro hezké...
16:00Na dřeň
16:55Hrajte, kapely!
17:55Myšlenka na den
18:00Mše svatá

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony