Očekávané události 13. května 2019

Očekávané události 13. května 2019
13. května 2019 Události Autor: Kristýna Císařová

Přinášíme výběr očekávaných událostí pondělí 13. května 2019.

V Berlíně pohřbí ostatky nacistických obětí. Více než 300 vzorků tkání patřilo lidem, zavražděným ve věznici Plötzensee.

Plzeňské biskupství pořádá workshop Církev jako dobrý správce zemědělské půdy. Hlavním tématem bude ochrana a obnova navrácené půdy v restitucích.

Po celé České republice pokračují v pořadí třetí protesty za nezávislou justici. Organizátoři požadují demisi nové ministryně spravedlnosti Marie Benešové.

V Česku začíná festival o těhotenství, porodu a rodičovství. Končí v neděli.

Skautský institut v Praze dnes uvede hru Miláček – Píseň písní. Inscenace vznikla na motivy básnického dramatu papeže Jana Pavla II. Před zlatnickým krámem. Jde o poslední reprízu této sezóny.

Lidé se v Praze naposledy rozloučí s předsedou tamní židovské obce Janem Munkem. Pohřeb začíná v 16 hodin na Novém židovském hřbitově.

V Teplicích začne fungovat nová protialkoholní a protitoxikomanická záchytná stanice.

Lidé v Moravskoslezském kraji mohu opět žádat o kotlíkové dotace.

V Brně si připomenou Evropský den melanomu. V rámci něj si mohou zájemci nechat ve Fakultní nemocnici sv. Anny vyšetřit znaménka.

Ve Zlíně začne divadelní festival Setkání Stretnutie, který se zaměřuje na novinky v repertoáru českého a slovenského divadla. Patronkou letošního 24. ročníku je slovenská herečka Táňa Pauhofová.

Ministři zahraničí členských zemí Evropské unie budou jednat o aktuální situaci ve Venezuele. Dále budou diskutovat se zmocněncem OSN pro Libyi Ghassanem Salamé o vývoji v zemi a možnostech, jak zabránit další eskalaci konfliktu. Hovořit se má také o situaci v oblasti Sahelu.

Na Filipínách volí nové členy tamního parlamentu.

Čeští hokejisté se na mistrovství světa utkají s Rusi.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony