Očekávané události 12. června 2020

Očekávané události 12. června 2020
12. června 2020 Události Autor: Anežka Hlávková

Přinášíme vám přehled očekávaných událostí pro pátek 12. června 2020:

Dnes se po celé republice koná Noc kostelů. Mnohé chrámy se tak již tradičně na večer otevřou nejen věřícím, ale i široké veřejnosti. Letos nově proběhne Noc kostelů v některých chrámech virtuální formou.

V Novém Městě na Moravě mají dnes Muzejní a galerijní noc. Ponese se v duchu sklářství a ornitologie.

Na Teplicku dnes začne druhé kolo doplňovacích voleb do Senátu. Voliči budou vybírat mezi teplickým primátorem Hynkem Hanzou a ředitelem teplického gymnázia Zdeňkem Bergmanem.

V Bruselu zástupci Evropské komise a britské vlády zhodnotí stav vyjednávání o pobrexitových vztazích.

Američané budou v příštích měsících pokračovat ve snižování své vojenské přítomnosti v Iráku, jak uvedli ve společném prohlášení americké a irácké vlády.

V Hollywoodu, středisku amerického filmového průmyslu, dnes  začínají opět natáčet filmy a televizní pořady. Výroba byla pozastavena kvůli koronaviru.

Jaderná elektrárna v Temelíně by měla plánovaně odstavit druhý blok. Technologická odstávka, během které bude vyměněna část jaderného paliva, je plánována přibližně na dva měsíce

Začíná kampaň Českého svazu ochránců přírody Setkání s přírodou, která zahrnuje exkurze do přírody v osmi krajích. Potrvá do 21. června. 

V Říčanech u Prahy zahraje ve večerních hodinách houslista Pavel Šporcl. Koncert nazval Na vlnách hudby a naděje. 

Putovní výstava "Reformace ve střední a východní Evropě – České země" začíná dnes v Břeclavi. Dvojjazyčná výstava sestává z deseti bohatě ilustrovaných bannerů, vztahujících se k rozličným tématům z historie naší země.

NyníHudební siesta
Skladba: Concerto grosso e moll op.3 č. 3 - Adagio; Autor: Geminiani Francesco; Dirigent: Biondi Fabio; Soubor: Europa Galante
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony