Očekávané události 11. června 2021

Očekávané události 11. června 2021
11. června 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výběr z očekávaných událostí: 

Církev prožívá slavnost Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Při této příležitosti se na Svatém Hostýně koná jak pouť Apoštolátu modlitby tak celosvětová modlitební štafeta za kněze, která propojí přibližně tři tisíce poutních míst.

Pápežská nadace ACN - Pomoc trpící církvi poprvé slaví Den dobrodinců. Biskupové a kněží na celém světě každoročně budou sloužit bohoslužby na úmysly dárců 23 národních kanceláří nadace. 

V Británii dnes začne třídenní summit lídrů vyspělých zemí sdružených ve skupině G7. Setkání se v rámci své první zahraniční cesty zúčastní i americký prezident Joe Biden, nad rámec skupiny byla přizvána rovněž Austrálie, Jižní Korea a Indie.

Zasedání předsedů parlamentů zemí V4 proběhne v Polsku. Zúčastní se ho předseda Senátu Miloš Vystrčil s předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem. Se svými parlamentními protějšky se budou zabývat výzvami regionálního i globálního charakteru a rolí národních parlamentů.

Český ministr zahraničí Jakub Kulhánek dnes navštíví Bulharsko. V Sofii bude jednat o podmínkách pro české turisty při cestování do této země i o rozšíření Evropské unie o země západního Balkánu.

Pro cizince, kteří v Česku nemají veřejné zdravotní pojištění, se otevře registrace k očkování proti nemoci covid-19.

Očkovací maraton proti covidu proběhne v Městci Králové a v Dobřichovicích.  Pořadatelé akce, kterými jsou místní nemocnice, budou usilovat o zápis do knihy rekordů prostřednictvím Agentury Dobrý Den jako nejdelší nonstop očkování.

K včerejšímu 79. výročí lidické tragédie se v Památníku Lidice uskuteční děkovný koncert.

Lišov na Českobudějovicku představí dřevěné sochy, které vznikly na mezinárodním řezbářském sympoziu. Jeho námětem byl betlém, který lišovské náměstí ozdobí o adventu a Vánocích.

Uherský Brod odhalí model zobrazujícího podobu města v 17. století. Akce je součástí Bílokarpatských slavností, které potrvají do 12. června.

Začne čtrnáctý ročník exkurzí pro veřejnost Setkání s přírodou, které pořádá Český svaz ochránců přírody.

Skanzen Rochus v Uherském Hradišti nabídne pozorování hvězd i poznávání léčivých bylin. Lidé se seznámí také s novou knihou Babské rady, chybět nebude ani ochutnávka vína a piva a vystoupení cimbálové muziky.

Do prostředí pařížských studentů a začínajících umělců zavede diváky nová inscenace opery La bohème od Giacoma Pucciniho. Nastudoval ji operní soubor Národního divadla Brno, dnes má premiéru. Za hudebním divadlem mohou zájemci vyrazit také na Orlí, kde studenti z JAMU dnes představí svou verzi muzikálu Probuzení jara.

V New Yorku budou uděleny letošní Pulitzerovy ceny za novinářskou práci, literaturu, drama a hudební tvorbu.

A zahajovacím duelem Itálie - Turecko na Olympijském stadionu v Římě začne Mistrovství Evropy ve fotbale. Turnaj bude hostit celkem jedenáct měst v jedenácti zemích, český tým vstoupí do šampionátu pondělním duelem se Skotskem v Glasgow.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony