Očekávané události 11. 2. 2021

Očekávané události 11. 2. 2021
11. února 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Přinášíme Vám výběr z očekávaných událostí čtvrtku 11. února:

U příležitosti Světového dne nemocných bude pomocný olomoucký biskup Josef Nuzík sloužit mši svatou v kapli televize NOE. Bohoslužbu bude možné sledovat v přímém televizním přenosu od šesti hodin večer.

Do Česka by mělo dorazit 21 tisíc dávek očkování proti novému koronaviru od společnosti AstraZeneca. Ministerstvo zdravotnictví o tom v úterý informovalo na twitteru.

Státní ústav pro kontrolu léčiv by měl zveřejnit na svém webu přehled podezření na nežádoucí účinky vakcín proti covidu-19.

V běloruském Minsku se koná všelidové shromáždění, které by podle prezidenta Alexandra Lukašenka mohlo rozhodnout o termínu referenda o nové ústavě. Její návrh má být připraven do konce roku.

Nejstarší obyvatelka Evropy, francouzská řádová sestra André, dnes slaví 117. narozeniny.

Němečtí hasiči u příležitosti Evropského dne tísňové linky 112 budou na twitteru podrobně informovat o zásazích a své práci. Akce nese název Twittergewitter, což v překladu znamená twitterová bouře.

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková představí veřejnosti výsledky výzkumu zaměřeného na problémy v Domovech pro osoby se zdravotním postižením.

A akcí nazvanou Staň se na den vědkyní se Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze připojí K mezinárodnímu dni žen a dívek ve vědě.

Manželé Irena a Petr Smékalovi promluví dnes večer od 19. hodiny na online přednášce O manželství a dětech.

Na téma Modlitba podle Karla Čapka promluví dnes večer online Prof. Martin C. Putna, pedagog Univerzity Karlovy. Na toto téma mu nedávno pod názvem Skoro modlitby vyšla i kniha.

Jedno jsme v duchu svatém – tak se jmenuje dnešní online přednáška, kterou pořádá Všeliká mládež online. Hostem setkání bude Josef Hauzar, pop Pravoslavné církve v Mariánských Lázních.

Další z cyklu přednášek připravila na dnešek Botanická zahrada hl.m. Prahy. Povídat si dnes budou o fytodermatitidách a podráždění kůže od rostlin.

Koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava s dirigentem Leošem Svárovským si můžete naladit od 19. hodiny večerní na Facebooku nebo YouTube kanále Janáčkovy filharmonie Ostrava. 

NyníPísně
Píseň: Tisíckráte budiž pozdravena (2012); Interpret: BROLN, Ensemble Versus; Album: BROLN: Mariánské písně IV
11:57Myšlenka na den
12:00Polední modlitba
12:05Hudební siesta
12:40Střípek poezie
12:45Hudební siesta – 2. část
13:30Knihovnička

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony