Očekávané události 1. srpna 2020

1. srpna 2020 Události Autor: Jana Kuklová

Přinášíme vám přehled očekávaných událostí v sobotu 1. srpna 2020:

Bývalý provinciál Tovaryšstva Ježíšova František Hylmar se stává novým administrátorem farnosti u kostela svatého Štěpána a rektorem kostela svatého Ignáce v Praze.

1500 km dlouhou cyklopouť dokonjčí v Plzni skupinka poutníků. Na cestě dlouhé více než dva týdny objeli celou Českou republiku. Při závěrečné děkovné mši svaté svěří českou zemi Neposkvrněnému srdci Panny Marie.

Jako náhrada za zrušený evropský Magis dnes začíná Český Magis 2020. Skupinka mladých lidí se bude účastnit putovního experimentu, při kterém se vydají na více než týdenní cestu z Kralického Sněžníku do Olomouce.

Na svatý Hostýn už od ranních hodin putují lesníci, myslivci a všichni přátelé lesa. Svoji cestu odpoledne završí mší svatou.

V jihočeském Lomci se koná pouť nemocných. Hlavním hostem a celebrantem mše svaté bude apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze Martin David.

Pietní akt v Životicích na Karvinsku připomene 76 let od popravy 36 místních obyvatel gestapem.

Začíná kampaň s názvem Na zdraví Haiti. Návštěvníci 12 olomouckých kaváren a restaurací v ní mohou přispět na pomoc obyvatelům Haiti tím, že si objednají kohoutkovou vodu.

Benefiční koncert na podporu hospice svatého Jiří se uskuteční v chebském kostele svatého Mikuláše a Alžběty.

V Jabluňkově začíná dvoutýdenní štafetový mírový běh dlouhý 900 km [devět set kilometrů]. Sportovci poběží s hořící pochodní v ruce až do Mariánských lázní.

U příležitosti dne otevřených dveří mohou lidé v Praze navštívit Hrzánský palác. Tato historická budova slouží jako náhradní sídlo české vlády.

Po požáru z poloviny července se návštěvníkům opět otevře pražské muzeum Kampa.

Na liberecku poprvé vyjede turistická autobusová linka, která propojí Českou republiku s Německem a Polskem.

S českými a německými tradicemi se budou moci seznámit lidé na Kvildských historických slavnostech. na programu je také ukázka historického tábora, kvízy pro děti a malířská dílna.

Závody dračích lodí se uskuteční v Českých Budějovicích na soutoku Vltavy a Malše.

A minutou ticha si obyvatelé polského hlavního města připomenou 76 let od začátku varšavského povstání.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony