Očekávané události 1. prosince 2021

1. prosince 2021 Události Autor: Eva Svobodová

Nabízíme výběr z očekávaných událostí dneška:

Prezident Miloš Zeman v Lánech přijme kandidáta na ministra spravedlnosti Pavla Blažka kandidátku na ministryni obrany Janou Černochovou.

Vyhlášení oborové soutěže Mluvčí roku 2021. Kategorie: nejlepší mluvčí veřejného a neziskového sektoru, nejlepší mluvčí soukromého sektoru, PR tým roku, kreativní přístup v době pandemie.

Ústav pro studium totalitních režimů pořádá online konferenci Film a dějiny na téma Bezpečnost a film.

Dneškem začíná kampaň s názvem Nebuď srab, namoč se pro ranou péči, jejímž cílem je získat finance na podporu rodin s dětmi s postižením.

Praha zahajuje zimní humanitární opatření na ochranu lidí bez přístřeší. Posílí terénní práci sociálních pracovníků a zajistí lůžka v noclehárnách. Pomoc by měla trvat do konce března.

Na Právnické fakultě Univerzity Karlovy začíná dvoudenní mezinárodní konference: Proměny právního postavení ženy v průběhu historie.

V Galerii 1 v Praze začne výstava k 10. výročí posledního rozloučení s Václavem Havlem. Autory jsou Alan Pajer a Tomáš Oliva ze spolku ARS Metropolis. 

V Ústí nad Labem se slavnostně otevřou nově zrekonstruované prostory Domu umění spolu s novou výstavou.

V Hradci Králové-Březhradě odhalí lavičku Julia Grégra, významného mladočeského politika 19. století, který se tu před 190 lety narodil.

Rekolekce pro seniory začíná dnes dopoledne v kostele a na faře na Chodském náměstí v Plzni.

Setkání se salesiánem P. Liborem Všetulou se uskuteční večer v Brně-Žabovřeskách v rámci cyklu Žabovřeské rozmlouvání.

Ve švédském Stockholmu se koná výroční zasedání ministrů zahraničí zemí Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

V německé spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko začínají platit nová zpřísněná pravidla, kdy neočkovaní nesmí s výjimkou supermarketů a drogerií do obchodů.