Očekávané události 1. března 2023

Očekávané události 1. března 2023
1. března 2023 Události Autor: Laura Hájková

Čeští a moravští biskupové třetím dnem pokračují v postních exerciciích na Svatém Hostýně. Duchovní cvičení potrvá do soboty.

V přednáškovém sále na biskupství v Plzni se od 18 hodin uskuteční přednáška na téma Život a teologie Benedikta XVI.

V rámci cyklu setkání s Věrou Smolovou na téma „Cesty do minulosti Svaté Hory“ zve poutní místo Svatá hora u Příbrami zájemce do refektáře kláštera na povídání s promítáním filmu „O svatohorské škole a muzikantech“ a to od půl šesté.

Fotografická výstava Tempus Fugit, v rámci které mohou zájemci vidět fotografie Broumovské skupiny kostelů, se na dva měsíce stěhuje z foyer královéhradeckého Krajského úřadu do studijní a vědecké knihovny.

Po zimní pauze se veřejnosti otevírají Jižní zahrady Pražského hradu. Přístupné budou do konce listopadu.

Začíná druhý ročník Ceny za krajinu. Projekty na jižní Moravě, které mají pozitivní dopad na zadržení vody v krajině a adaptaci na změnu klimatu, se do ní mohou přihlásit do konce dubna. Loni se zapojilo 43 projektů.

V Trutnově začne jezdit městská vlaková linka. Ve všech vlacích na území města budou platit časové jízdenky městské hromadné dopravy.

V účinnost vstupuje novela zákona o vnitrozemské plavbě. Ta umožní vodákům plout po vybraných úsecích tuzemských řek s nejvýše půl promile alkoholu v krvi bez hrozby sankce.

Za soumraku bude na západním obzoru možné pozorovat konjukci nejjasnější planety Venuše a Jupitera. Ty bude dělit jen půl úhlového stupně.

V dražbě moderního a současného umění v londýnské aukční síni Sotheby's se bude mimo jiné dražit obraz Františka Kupky z pozůstalosti zesnulého herce Seana Conneryho. Odhadovaná cena je mezi 59 a 75 miliony korun.

NyníHudební siesta
Skladba: Also sprach Zarathustra - Also sprach Zarathustra symfonický poem op.30; Autor: Strauss Richard; Dirigent: Maazel Lorin; Soubor: Philharmonia orchestra
14:00Nedělní pohádka
14:30Odpolední proud –...
16:00Odpolední proud –...
16:30Odpolední proud – Na...
16:55ChariTALK
17:30Odpolední proud

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony