Očekávané události 1. března
Suumit EU, na kterém by měla být podepsána dohoda o posílení rozpočtové disciplíny, zahájení výstavy o kandidátech blahořečení Janu Bulovi a Václavu Drbolovi, ústřední kolo soutěže Bible a my. To jsou některé z událostí 1. března.
V Bruselu se koná summit Evropské unie, na němž by měla být podepsána dohoda o posílení rozpočtové disciplíny. Očekává se, že na něm bude také prodloužen mandát prezidenta Evropské unie Hermana Van Rompuye.
Nový finský prezident Sauli Niinistö oficiálně nastoupí do úřadu.
U příležitosti 90. výročí narození kněze Jana Buly se v pražském Národním památníku na Vítkově otevírá výstava nazvaná Věřím, že můj krátký život nebyl nadarmo. Věnovaná je dvěma kněžím umučeným komunistickým režimem ve spojitosti s tzv. případem Babice, Janu Bulovi a Václavu Drbolovi. U obou mužů probíhá proces blahořečení v diecézní fázi.
V Brně vyjede do ulic galerijní tramvaj, „Filmová šalina“, která zahájí předprodej vstupenek na festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Zájemci zde mohou po celý měsíc shlédnout barevné fotografie z letošních snímků a seznámit se s doprovodným programem. Jeden svět má letos název „Protesty, nepokoje, revolta“ a začne 19. března.
Na Biskupském gymnáziu v Brně proběhne ústřední kolo soutěže Bible a my. Přihlášeno je 14 okresů, v základním kole se do akce zapojilo přes 4 tisíce žáků.
V chrámu sv. Václava v Praze-Novém městě se koná ekumenické setkání u příležitosti Světového dne modliteb za Malajsii.
Knihkupectví Oliva zaměřené na duchovní a filosofickou literaturu se otevře v areálu dominikánského kláštera sv. Jiljí v Praze.
Památník Velké Moravy ve Starém Městě vystaví domnělé náhrobky věrozvěsta Metoděje ze Stupavy na Slovácku, které ve 30. letech minulého století přivedly do Chřibů tisíce poutníků. V témže památníku nová výstava přiblíží osudy tzv. sedmipočetníků, neboli žáků sv. Cyrila a Metoděje.