Nový projekt chce formovat působení křesťanů ve veřejné sféře

Nový projekt chce formovat působení křesťanů ve veřejné sféře
9. dubna 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Apoštolská církev v České republice zahajuje několikaměsíční Akademii pro veřejnou službu. "Chceme připravit křesťany pro službu ve státních institucích, na samosprávách, v profesních organizacích, v médiích, v politice a vlastně celé veřejné zóně," řekl ve vysílání Proglasu jeden z organizátorů a zástupce biskupa Apoštolské církve pro vzdělávání Radek Smetana.  

"Někdy máme pocit, že se v křesťanském světě pohybujeme na dvou pólech. Buď je angažovanost někdy až přílišná, nebo na druhou stranu téměř žádná. Cílem akademie je tedy především povzbudit lidi k rozumné angažovanosti a rozumnému vyjádření svých křesťanských postojů tam, kde žijí a pracují," vysvětlil organizátor Smetana. 
 
Absolventi pěti seminářů, na kterých Apoštolská církev spolupracuje s Křesťanskou misijní společností a hnutím Vize pro Česko, by ve společnosti měli být vnímáni jako poctivé a odpovědné osobnosti typu Daniela, Josefa nebo Ester, které s respektem a s moudrostí pracují ve prospěch občanů, svých obcí a své země. "První víkend se bude věnovat rodinné politice, vzdělávání a další kultuře, politice, médiím, a to jak na úrovni teoretické, tak praktické. Lektory budou odborníci, kteří v daných oblastech působí a nabídnou své znalosti, zkušenosti i svědectví," doplnil Radek Smetana a svěřil se, že v Apoštolské církvi pociťují určitý dluh v pozbuzování lidí k veřejné službě.
 
Foto: pixabay.com

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony