Není hora jako Hora

Není hora jako Hora
13. srpna 2018 Události Autor: Martin Weisbauer

V sobotu 11. srpna 2018 se sešlo kolem patnácti účastníků před kostelem sv. Jakuba v Kutné Hoře a započal program víkendové akce zvané Výlet 22+ aneb není hora jako Hora, který zorganizovalo DCM Hradec Králové.

Výlet pro tuto věkovou skupinu vznikl proto, že se chtěli setkat mladí lidé, kteří sice mají za sebou svá náctiletá léta a už jsou zakotveni na vysokých školách nebo v práci, ale stále jsou mládeží hradecké diecéze.

Více nám řekla pracovnice Diecézního centra pro mládež v Hradci Králové Kateřina Pavlistová:

„Program pokračoval prohlídkou chrámu sv. Barbory, poté následoval společný oběd na faře, možnost zajít si na zmrzlinu nebo zápasit ve stolním fotbalu. Dále jsme se vydali prozkoumat zákoutí Kostnice a neméně zajímavého kostela Nanebevzetí Panny Marie. Jako průvodce nám sloužila Terez Macková a její řečnické schopnosti byly opravdu obdivuhodné. Na posilněnou jsme se zastavili v nově začínajícím podniku na kávu, pivo či limonádu a drobný zákusek. Po návratu zpět a po večeři se hrstka odvážlivců měla možnost podívat až na samotný vrcholek kostela sv. Jakuba, což pro někoho mohl být adrenalinový zážitek. Nakonec jsme se vydali do nedaleké hospůdky a zbytek večera strávili nad dobrým jídlem a pitím. Bohatě prožitý den jsme ukončili modlitbou ve sv. Jakubovi. Druhý den ráno jsme navštívili mši svatou a vydali se spokojeně domů. Výlet se nádherně vydařil a těšíme se na další podobnou společnou akci.“

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony