Neloučíme se smutní, ale s hrdostí, říká Jiří Tichota

Neloučíme se smutní, ale s hrdostí, říká Jiří Tichota
22. června 2020 Události, Dopoledne s Proglasem Autor: Filip Breindl

Hudební skupina Spirituál kvintet v září odehraje posledních třináct koncertů. Kvůli krizové situaci její členové museli v dubnu přerušit vystupování spojené s šedesátým výročím. Hostem Dopoledního Proglasu byl kapelník Spirituál kvintetu Jiří Tichota.

Kapela odehrála pouze dva koncerty z plánovaných patnácti. Chod skupiny i veřejnost nedávno zasáhlo úmrtí jejího dlouholetého člena Dušana Vančury. Kapelník Spirituál kvintetu Jiří Tichota vzpomíná na svého kolegu následujícími slovy:

"Dušan pro Kvintet udělal moc. Napsal nám krásné texty, krásné úpravy. Byl zábavným společníkem. Po léta jsme společně uváděli koncerty. Byl lidsky velmi tolerantní, neměl problémy být pohromadě s lidmi. Budeme na něj vzpomínat. A protože by poslední události mohly být brány jako smutné vzpomínky - poslední písničky, zpíváme poslední koncerty, vzpomínáme na Dušana Vančuru - chtěl bych ujistit lidi, že takhle to pojmout nechceme. To, co nás těšilo, je, že lidé přišli, aby si nás poslechli. A je na nás, abychom je nezklamali."

Jiří Tichota Proglasu také oznámil, jak ovlivní odchod Dušana Vančury repertoár skupiny.

"Budeme dělat vše co je v našich silách. Skoro žádné písničky nebudou vyřazeny, někdy bude sóla zpívat někdo jiný.  Samozřejmě se může stát i to, že jedna nebo dvě písničky budou něčím nahrazeny. Repertoár bude doplněn skladbami, které tolik nestojí na Dušanově uměleckém výkonu. Nic podstatného se ale nezmění."

Celý rozhovor s Jiřím Tichotou si můžete poslechnout v podcastových aplikacích Spotify, Soundtier nebo Apple Podcasts.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony