Neděle 16. února 2020 - očekávané události

Neděle 16. února 2020 - očekávané události
16. února 2020 Události Autor: Filip Breindl

Vybíráme z událostí očekávaných v neděli 16. února 2020.

Karmelitky z pražských Hradčan symbolicky předají klíče od kláštera na Hradčanském náměstí členům mužského řádu. Stane se tak při ranní mši v kostele svatého Benedikta.

Ve Valašském Meziříčí startuje 16. ročník festivalu Chaverut – přátelství, který potrvá do 22. března. Festival tvoří série přednášek, výstav, koncertů a besed, jejichž společným tématem je Izrael a judaismus.

Končí 29. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World na Pražském výstavišti.  Ukončeny jsou též souběžné veletrhy Region World a veletrh Památky-Muzea-Řemesla.

Přednáška na téma Pronásledování křesťanů ve světě proběhne dnes odpoledne ve farním sále města Lázně Bohdaneč.

Při příležitosti slavení svátku sv. Valentýna je od pátečního svátku do dnešního odpoledne zpřístupněna věž baziliky sv. Bartoloměje v Plzni. Vstupné je 1+1 zdarma. Na místě jsou návštěvníci vyzváni k napsání svého osobního receptu na štěstí.

V Koclířově slaví jubileum 100 let sv. Hyacinty. Dneškem začíná pětidenní program k připomenutí fatimského jubilea.  Vrcholem dnešního programu je dopolední bohoslužba a odpolední slovo o Fatimě.

V americkém Salt Lake City probíhá mistrovství světa v rychlobruslení. Ve večerních hodinách středoevropského času budou závodit nejprve ženy a poté muži na jednotlivých tratích 1500 m.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony